İzmir'in Atlı Vadisi

Ata binmek ister misiniz?

Kahvaltıdan sonra  veya mangal yapmadan önce binmek biraz sizi gündelik hayatın stresinden uzaklaştırır mı?

İzmir' de haftasonu için farklı bir yer arıyorsanız Atlı Vadi tam size göre...
(Bu yazıda tanıtılan mekan ile Yengen Blog'un hiç bir ilgisi, bağıntısı yoktur. Lütfen rezervasyon talepleriniz ve sorularınız için işletmeye ulaşınız) Burada faytonla gezi yapmanın bedeli 10 TL, ata binmek isterseniz 5 TL.

Atlı Vadi Safari Programı
09:00 Köy Kahvaltısı
10:00 Atlarla Tanışma
10:10 Yola Çıkış
12:30 İkiz Göllerde Yemek Molası
13:30 Yola Devam
16:00 Vadiye Dönüş
16:10 Gözleme ve Çay Keyfi.
Dilediğiniz saatte evinize dönebilirsiniz.

Çiftliğe ulaşmak için şehir dışına doğru kilometrelerce yol gitmenize gerek yok.Bornova hükümet binasının yanından Homeros vadisi tabelalarını takip edin bir süre sonra atlı vadi afişlerini ve yönlendirmelerini göreceksiniz.Diyelim ki tabelaları kacırdınız veya bir aksilik oldu göremediniz, Kayadibi Köyü'nde kime sorsanız gösterir yerimizi. Ayrıca anlaşmalı taksi durağı olan Meydan Taksi 13 TL'ye müşterileri yukarı taşıyor. Grup halinde gitmek isterseniz 10 kişi ve üzerinde olduğunuz takdirde tesis aşağıya servisi göndererek ulaşımınızı sağlıyor.

Atlı Vadi
Bornova Homeros Vadisindeki Atlı Vadi , İzmir' in yeni at çiftliği. Burada lezzetli oba kahvaltısı, sacda gözleme, mangal çeşitleri yedikten sonra ata binerek onları eritebilirsiniz. Atlarla doğada safarilere katılıp İzmir'in arkasında kalan tarihi eserleri ve ikiz gölleri görme imkanınız da var. Osmanlı şurubundan tatmayı unutmayın.

Yorumlar

Popüler Yayınlar