Hareketli Günler İzmir'i Bekliyor

Çok sıcak bir yazın son günlerini yaşarken artık geri dönecek olan yazlıkçıları özlemeye başladı kentin sakin sokakları...

Sayfiye kasabalarının hareketli yaşantısını şehir merkezine de taşıyacak etkinlikler İzmirlileri bekliyor...

Etkinliklerden birisi 27 Ağustos'ta 79. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonel Fuarı. Fuar bu sene eski günlerdeki heybetini aramaya devam edecek gibi görünüyor. Ziyaretçi sayısının her geçen yıl artması, Fuarın popülaritesini arttıyor anlamına gelmiyor. Aslında takip edenlerin sayısı giderek azalıyor.

Bu yılın konuk şehri Gaziantep olurken, konuk ülke yok.

Maalesef eleştiri yapmak zorundayım. İzfaş yönetimi sanırım İzmir'in onuru ve gururu İEF'yi zorla yapıyor.
Bu fikre nasıl mı vardım. Fuıar hakkında tanıtım sınırlı.. Günümüz teknolojisinde en etkili yöntem olan internet, kullanılmamak ve güncellenmemek üzere hazırlanmış bir site ile kullanılıyor. Sitede aradığınızı bulmanız define bulmak gibi bir şey. Tek sayfada hazırlanmış bütün fuar etkinlikleri listesi sadece başlıkları içeriyor.

Bende fuarın haberini bu kadarla bırakmak zorundayım. Ha son bir bilgi İzfaş bu eziyetten 5 Eylül'de kurtuluyor.

Ayrıca 28 Ağustos'ta, Dünya Basketbol Şampiyonası eleme turları Halkapınar Spor Salonu'nda oynanacak 3 karşılaşma ile başlayacak. İspanya, Fransa, Kanada, Lübnan, Yeni Zellanda, Litvanya takımlarının oynayacağı grup maçları İzmir'de oynanacak.

Bir yanda basketbol şöleni, bir yanda fuar, diğer yandan gelen bayram heyecanı ve referandum.

2 aydır terkedilmiş görüntüsünde olan İzmir'imizi hareketlendirecek diye umuyorum.

Yorumlar

Popüler Yayınlar