Kent Ormanı Çakalburnu

Bu blog’da genellikle sosyal etkinlikler, kent tarihi ve kültürel konulara yer vermeye çalışıyorum. Bu arada bir yerlerde kayıtlara geçsin diye de gezip gördüklerimi, duyduklarımı, bildiklerimi de bir günlük gibi yazmaya çalışıyorum. Eleştiriler de yapmıyor değilim. Yaptığım eleştirilerin karşılığında da nasıl yapılabileceğini, örneklerini, nasıl olacağını vs vs belirtmeye çalışıyorum. Yani kıllatan adam olmakla arasında fark var.


Bir gün hasbelkader belediye başkanı olursam yapacağım çok önemli icraatlara bugün bir yenisini ekledim. Eğer günün birinde belediye başkanı olursam bu yazdıklarımı icraate dökmezsem hesabını sorabilesiniz diye belirtmek istedim...

Bugün çok yakınımızda olan ama çoğumuzun bilmediği Kent Ormanı ve Piknik Alanını gezmeye gittim.
Çok güzel bir yer olabilir ancak tesisler henüz yetersiz. Daha doğrusu tek tesis yetersiz…
Levent Marina
Çok güzel bir yer olabilir ancak henüz ağaçlar istenilen büyüklüğe ulaşmamış…
Çok güzel bir yer olabilir ancak yeteri kadar önem görmüyor belediye tarafından… Deniz kenarı çok pis…
Çok güzel bir yer olabilir ancak güvenlik konularında çok eksik görünüyordu…
Kent Ormanı Çakalburnu/ Yengen

Çok güzel bir yer olabilir ancak oraya sizi götüren olmazsa bilemezsiniz…
Çok güzel bir yer olabilir ama şehrin yarısı kent ormanı nerede bilmiyor…
Aslında otopark sıkıntısı yok. Nefis… Çok güzel bir mekan olacak biraz zamana ve ilgiye ihtiyacı var. 
Piknik alanı olarak yeteri kadar piknik masası, çeşme, çöp ve gölgelik var. Yalnız ateş yakmaya izin yok. Olması için gerekli bir çalışma yapıldı mı bilmiyorum ama şimdilik iyi görünüyor. Eğer mangal yakılırsa halkımız buna gereken önemi gösterir mi bilmiyorum.
Kent Ormanı Çakalburnu / Yengen

Birkaç kafe daha açılsa, bir market olsa, ağaçlar biraz büyüse, güvenlik biraz arttırılsa ve oraya ulaşım olsa çok güzel ve günün 24 saati kullanılabilecek bir piknik alanı olabilir.
Kent Ormanı / Yengen

Çok güzel bir yer… İzmir manzarasına birde İnciraltı Çakalburnu Kent Orman ve Piknik Alanı’ndan bakmayı deneyin.
Kent Ormanı / Yengen
Bu arada merak edenler için söyleyeyim ben Belediye Başkanı olursam İnciraltı'nı İzmir’in cazibe merkezi alanlarından birisine çeviririm. Bütün mitingleri, önemli konserleri burada yaparım. Hyde Park, Central Park örneğinde olduğu gibi, sporunu yapmak isteyene, pikniğini yapmak isteyene daha uygun bir alan haline getiririm. Güvenliği ve ulaşımı arttırır. Gereken temizlik ve modernleşmeyi yaparım. İnciraltı ile  Kent Ormanını entegre bir yaşam alanı haline getiririm. Hatta ütopik bir yaklaşımla Teleferik’e de entgre edebilirim.

Yorumlar

Popüler Yayınlar