İzmir'in Simgesi


Anadolu Jet'in her ay yayınladığı Magazin Dergisi'nde bu ay Konak'taki saat kulesi ile ilgili çok güzel fotolar paylaşılmış. Buradan paylaşmakta bizim görevimiz. Fotoğrafları kimin çektiğini belirtmemişler. (Fotoğrafları çeken Emre Tazegül tarafımıza ulaşarak fotoğrafların kendisine ait olduğunu belirtmiştir. Kasıtlı olmadan yaptığımız bu atlama için kendisinden özür diliyor fotoğrafların Emre Tazegül tarafından çekilmiş olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.)Saat Kulesi İzmir’in vazgeçilmezi. Saat Kulesi’nin vazgeçilmezi ise güvercinler. Zamanın etrafında hiç durmadan dönüp duran güvercinler Saat Kulesi’nin can yoldaşı...


Yağmurlu bir İzmir akşamı. Hava kararmış sular çekiliyor. Rögar kapağının üzerinde gecenin karanlığını yırtan ışıltısıyla Saat Kulesi’nin aydınlık yüzü.Saat Kulesi ile dolunayın buluşması dört yılda bir olurmuş.Saat Kulesi’nin vazgeçilmez unsurlarından biri de hiç şüphesiz çocuklar. Kuşların peşinden umarsızca koşan çocukların hayvan sevgisi görülmeye değer.
İzmir’in bir tane Saat Kulesi var ama benim sayemde bu sayı ikiye çıktı. Yine bir yağmur sonrası ve muhteşem bir yansıma. Saat Kulesi olanca güzelliği ile su tanelerinin üstünde raks ediyor.
Yorumlar

Popüler Yayınlar