İzmir'de Nerelerde Yemek Yenir? VII


1989 yılında kurulduğunda adı Vejetaryen Restaurant'tı ve İzmir'de ilkti. 

Şimdilerde Sakız Alsancak olarak biliniyor. İşte İzmir, Girit ve Ege mutfağının zenginliklerini bulabileceğiniz bu restaurantın kendi dilinde kendini tanıtımı..."İzmir Vejetaryen Restaurant , “sağlıklı beslenme” düşüncesi ile 1989 yılında kuruldu. 2002 yılının Temmuz ayında, Şehit Nevresbey Bulvarı 9/A İzmir (Swiss Büyük Efes Oteli Convention Center Karşısı) adresine taşındı.

2007 yılının Aralık ayında Hikmet Alpay bey yönetimine geçen mekanımız Sakız Alsancak olarak hem tüm gün A’La Carte, hem Girit-Akdeniz-Ege mutfağı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Sakız Restaurant, İzmir Alsancak atmosferi içinde özel A’La Carte mönüsüyle lezzetli yemeklerini sizlerin beğenisine sunuyor. Hem lezzetli hem keyifli dakikalar geçirebileceğiniz, dostlarınızı ağırlayabileceğiniz ayrıcalıklı bir mekan."


Hafta içi sabah kahvaltısıyla başlayan hizmet, öğlen yemeği ve akşam fasıl eşliğinde yemeklerle devam ediyor. Özellikle öğlen saatlerinde kısa sürede lezzetli yemek, yemek isteyen çalışanlar, Ege Mutfağından 20-30 çeşit arasında değişen lezzetlerden kendilerine mükellef bir sofra kurmak için şanlı olmak zorundalar. Çünkü boş masa kalmamış olabilir. Ancak eğer şanslarına bir nebze etkide bulunmak isterseniz bilgisunar üzerinden günün yemek listesine ulaşıp istediklerini seçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Akşam fasıl eşliğinde yemek isterseniz menüye buradan ulaşabilirsiniz. 

Benden ne yiyeceğinize dair tüyo istiyorsanız kısaca şunları size önerebilirim;
Öğle yemeğinde daha önce yemediyseniz felafel tatmalısınız. Tatlı olarak Karadutlu Lor tatlısı Tire'de yapılanlar gibi olmasada İzmir'de bulabileceğiniz en iyi örneklerden birisi. Ayrıca denemekte fayda var diyeceğim bir salata var; Hardallı Sirkan Otu Salatası... 

Yorumlar

Popüler Yayınlar