Akira Jimbo Dsvul Atölyesi

Çağımızın en iyi davulcularından biri kabul edilen Akira Jimbo, dünyanın en büyük müzik enstrümanları ve ekipmanları üreticisi Yamaha’nın ve Dore Müzik’in katkılarıyla Akademi İKSEV’de atölye çalışması yapacak. 2 Ekim 2010 Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak atölyeye katılım ücretsiz olacak.

Ancak katılımcıların 29 Eylül 2010 Çarşamba gününe kadar info@iksev.org adresine rezervasyon için başvurmaları gerekiyor... 

Akira Jimbo

Akira Jimbo, 17 yaşında izlediği bir big band konserinin etkisiyle davul çalmaya başladı ve ardından Japonya'da Keio Üniversitesi’nde müzik eğitimi aldı. 1979 yılında çıkardığı ilk solo albümünden bu yana tam 20 albüme imza atan, funk ve caz yorumlarındaki eşsiz yaratıcılığı ve üstün tekniğiyle öne çıkan Akira Jimbo, özellikle akustik ve dijital davul kitlerini birleştirerek yaptığı performansları ile dikkat çekiyor. Davul kariyerinde 30 yılı dolduran, kendi adına Yamaha tarafından tasarlanmış bir trampeti ve Zildjian tarafından tasarlanmış özel zil serisi bulunan Akira Jimbo'nun vereceği bu atölyede, ustanın tekniğiyle ilgili can alıcı bilgiler edinip kendisiyle müzik üzerine tartışabileceksiniz.
Kaynak: İksev

Yorumlar

Popüler Yayınlar