Nokta'nın Tarihi

"Nokta İzmir'in tarih kokan güzide bir semtidir. Ayrıca, Sezen Aksu, Pakize Suda, Yılmaz Özdil, Mirgün Cabas, Meltem Cumbul gibi ünlü sanatçı ve yazarlar da Nokta'da yetişmişlerdir"...

Noktam Eksik Olmasın kitabını yazma serüvenini ve Nokta'yla ilgili bilgi aldığı kahramanları tanıtan Bekir Yurdakul, bir semtin kitabını yazmanın en iyi yolunun, çocukluğu o semtte geçmiş insanlarla konuşmaktan geçtiğine dikkati çekti.

Yurdakul,  "Bana yaşadığın semtin 40 yılını yazmak ister misin dediklerinde hemen kabul ettim ve Nokta'nın sokaklarında gezinerek, sakinlerini ziyaret etmeye koyuldum.Bir semtin tarihini, kültürünü en iyi en iyi çocukluğu orada geçmiş kişilerden dinleyerek yazabileceğimi biliyordum. Cengiz Özdemir, Hasan Özeren (Hippi), Hüseyin Yılmaz(Tito), Mustafa Dalçam, Mustafa Göbel (Tango) Ziya Çimer ve Kenan Arslantaş'tan semtin derinliklerindeki öyküleri dinledim" dedi.

Yurdakul, Nokta'nın pek çok ünlü ismi yetiştirdiğine de değinerek, "Nokta İzmir'in tarih kokan güzide bir semtidir. Ayrıca, Sezen Aksu, Pakize Suda, Yılmaz Özdil, Mirgün Cabas, Meltem Cumbul gibi ünlü sanatçı ve yazarlar da Nokta'da yetişmişlerdir" diye konuştu.

200 sayfalık kitap kitapevlerinde 14 TL fiyatı ile satılıyor. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar