8 Kas 2011

Atatürk’e Saygı Yürüyüşü


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”, bu 10 Kasım’da da onbinlerce İzmirliyi bir araya getirecek. Yürüyüş Alsancak Vapur İskelesi ile Cumhuriyet Meydanı arasında gerçekleşecek...
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında İzmir, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “4. Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” 10 Kasım günü saat 12.00’de Alsancak Vapur İskelesi’nden başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Yaklaşık 1.800 metrelik yürüyüşe katılan vatandaşlara kokart ve üzerinde Atatürk resmi bulunan yelekler dağıtılacak. Yürüyüşün son bulacağı Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak dev ekranda Mustafa Kemal Atatürk’ün görüntüleri eşliğinde ses kaydı İzmirlilere dinletilecek. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının ardından dünya liderlerinin ve dünya basınının söylediği sözler ve yazılar bir sunum olarak ekrana gelecek. 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve geçtiğimiz yıllarda binlerce İzmirlinin katılımıyla gerçekleşecek “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”ne, yine büyük katılım olması bekleniyor.  Etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne çok sayıda sivil toplum örgütü, üniversiteler, sanayi ve ticaret odaları ile esnaf dernekleri ve bazı kamu kurumları da destek veriyor. 

1 yorum:

  1. Binlerce İzmirlinin katılımı ile Yürüyüş gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve bazı ilçe belediye başkanlarının da katıldığı yürüyüşe ilgi oldukça fazlaydı. Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gençlik Birliği, İşçi Partisi, Muhtarlar Derneği gibi sivil toplum örgütlerinin de katıldığı yürüyüşte İzmirliler Atasına olan saygısını göstermeye çalıştı.

    YanıtlaSil

İzmir ve Rakı

Bir kaç gündür internetteki sosyal ortamlarda bu resim paylaşılıyor. Biz de bu vesile ile bir şey öğrenmiş olduk. Araştırıyoruz. Daha ba...