İzmir'de Yemek Yenmeyecek Yerler III

Bazen İzmir'de yemek yiyebileceğiniz, bazen de yememeniz gereken yerleri yazıyorum. Elbetteki bu şahsi fikrim ve deneyimlerimin neticesi.

İşte böyle bir deneyimi geçtiğimiz günlerde Kemeraltı'nda yaşadım. Ben bir daha oturmakta tereddüt ederim, sizleri bilmem...Kemeraltı'nda Ali Paşa Meydanı'nı bilir misiniz? Bir kaç yoldan tarif edeyim. Kemeraltı Polis Karakolu'ndan sola dönüyorsunuz, önünüze Kemeraltı Camii'nin meydanı çıkıyor, sağa giden sokağa giriyorsunuz ve yaklaşık 100 metre sonra önünüze bir şadırvan çıkıyor. Sağa dönerseniz eski Balık Hali, ilerleyip sola dönerseniz Kızlarağası Hanı'na çıkarsınız işte orası Kemeraltı'nın meşhur Ali Paşa Meydanı'dır.

Bu meydanda 3-4 lokanta bulunur. Manisa Kebap yapanların sayısı baskındır. İşte bankalar sokağına bakan köşe başında bulunan Doyuran Manisa Kebap'ı bir kez denemek istedim. Daha önce Meşhur Ali Paşa Dönerci'sini denemiş ve beğenmiştim.

Bir porsiyon Manisa Kebap ve bir adet piyaz söyledim.

İlk önce piyaz geldi. Gerçekten güzel bir piyazdı. Fasülyeleri kocaman, yeşili, yağı, ekşisi yerindeydi.
Ardından en basidinden düz lokanta tabağında bir pide (özel pidesi) üzerinde köfteler geldi. Tabağın %40'ı boştu. Daha doğrusu boş değildi ama servis sunumu çok kötüydü. Köftelerin lezzeti kötü değildi. Ama beni etkileyecek derecede güzel de değildi. Piyaz olmasa gerçekten lezzetli bir yemek yemeyecektim.

Esas işi Manisa Kebap olan bir yerin bu kadar özensiz bir sunum yapması fiyatındandır dedim. Maalesef yanıldım. Bir porsiyon kebap ve bir piyaz için haketmediği bir fiyatı ödedim. Çok değil ancak Kemeraltı için o kadar güzel yemeğin içinde rezil olmuş bir deneyim.

Ayranlarından içmedim ancak sunumları güzeldi. Çünkü kendi ayranlarıydı belli. Lezzeti de yerindeyse o zaman yan ürünlerden artı puan alacaktı.

Neyse bir daha burada yemek yemem diyerek bu yazıyı sonlandırayım...

Yorumlar

Popüler Yayınlar