KSK 100 Yaşında

İzmir'in ilk spor kulübü olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Spor Kulübü bugün 99 yılını geride bırakmanın onurunu yaşıyor. 

1 Kasım 1912 günü Karşıyaka'daki Papaz Çayırı adı verilen bölgede yurtsever 6 Karşıyakalı tarafından sportif alanda sömürgeciliğe karşı özgürlüğün simgesi olarak kurulan Kaf Kaf, 100 yıla ulaşan tarihinde filmlere, kitaplara konu olacak sportif başarılar kazanmanın yanısıra, işgal yıllarında İzmirlilerin sembolü ve direniş gücü olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Müslümanlığın yeşili ve Türklüğün kırmızını renkleri kabul etmiş, özgürlüğün simgesi Karşıyaka SK, bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından iki kez ziyaret edilmiş ve yine Ulu Önderimiz tarafından logosuna Türk Bayrağının (Ay yıldızın) eklenmesi şerefine nail olmuş tek kulübümüzdür. 

Kutlamalar şehitlerimiz ve Van'da yaşanan deprem felaketi nedeni ile çok sade başlayacak ancak 1 Kasım 2012 tarihine kadar çeşitli etkinliklerle 1 yıl boyunca sürecek. 

Bugün; Karşıyaka Anıt'ına 19:12'de çelenk bırakılması, Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve Karşıyakalı merhumlar anısına saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı okunmasının ardından sembolik olarak 99 adet meşalenin yakılarak Kulüp binasına kadar kortej halinde yürüyüş yapılacak. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar