Tarihi Havagazı Fabrikası Konserleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarihi Havagazı Fabrikası, bu aydan itibaren bahara kadar devam edecek konserler dizisine başlıyor. Konserlerin ilk konuğu olan Ayten Alpman, 55. sanat yılını İzmirlilerle birlikte kutlayacak...

Türk müziğinde pek çok unutulmaz esere yorumuyla anlam katan ünlü sanatçı Ayten Alpman, 55. sanat yılını İzmir’de kutluyor. Ayten Alpman, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kültür ve sanat yaşamına armağan ettiği tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki Sanat Kafe etkinlikleri kapsamında 9 Şubat Çarşamba akşamı sahne alacak.

Ayten Alpman’ın 55. sanat yılı kutlaması çerçevesinde, ünlü sanatçının hayatını ve müzikal yaşamını anlatan özel görüntülerden oluşan kısa bir film de izleyicilere sunulacak.

Konserler Dizisi

Şubat ayından itibaren başlatılan “Sanat Kafe” etkinlikleri kapsamında Ayten Alpman’ın yanı sıra Türk müziğinin sevilen pek çok sesi de İzmirlilerle buluşma imkanı bulacaklar. Biletler, caz konserleri için 20 TL, diğer konserler içinse 25 TL olarak belirlendi. Konserleri takip etmek isteyen sanatseverler Biletix, Alsancak Yakın Kitabevi, D&R, Karşıyaka Pan Kitabevi ve Bornova Palme Kitabevi’nden biletlerini temin edebilecekler.

Sanat Kafe’de düzenlenecek diğer konserlerin programı şöyle:

18 Şubat Cuma 21:30 Hüsnü Arkan - Birsen Tezer
23 Şubat Çarşamba 21:30 Ayşe Gencer – İmer Demirer
4 Mart Cuma 21:30 Fuat Saka
18 Mart Cuma 21:30 Erkin Koray – Kurtalan Ekspres
1 Nisan Cuma 21:30 Yeni Türkü
15 Nisan Cuma 21:30 Cem Adrian
29 Nisan Cuma 21:30 Bulutsuzluk Özlemi
13 Mayıs Cuma 21:30 Rembetiko

Yorumlar

Popüler Yayınlar