The Oriental Carpet Manifacturers Ltd


Mustafa Koç'un rahmetli olması ile birlikte eşi Caroline Hanımefendi ve dolayısı ile Giraud'lar pek bir araştırılır oldu. Levantine Heritage sayesinde çok sayıda kayda değer tarihi doküman ve görsele ulaşılsa da blogumuzun da ziyaretçi sayısında bir anda ciddi sayıda artış oldu. 

Evet tahmin edebileceğiniz gibi Fransa'nın Antibes kentinden kalkıp, Anadolu'nun tarımsal ürünleri için İzmir'e yerleşen ve İzmirli olan Fransız bir sülalenin kızıdır Caroline hanım. Aslında İzmirlidir bir yerde. 

İlişkilerin üzerine yazı yazarsak çoklu ve açmazı bol bir yazı olur. Hatta kitaplar silsilesi olabilir ama bu hobi olarak baktığımı bloggerlık ile çözülebilecek bir iş değil. Kısaca Koç Holding ile Çakırcalı Mehmet Efe arasında bir bağıntı oluşturabiliriz. Dilerseniz sayfalarımızı kurcalayıp siz çözümleyin dilerseniz bekleyin zaman zaman yazmaya çalışalım. 

Buyrun şimdi Levantine Heritage sayfalarında bulduğumuz 100-200 yıl öncesinde İzmir'in Avrupa'da ne kadar meşhur olduğuna. Kimbilir belkide bir neneniz fotodadır.. 
Görsel Kaynak: Levantine Heritage - http://www.levantineheritage.com/ocm.htm

Yorumlar

Popüler Yayınlar