İzmir Doğal Yaşam Parkı


İzmir Fuarı ile özdeşleşen Hayvanat Bahçesi, Sasalı Doğal Yaşam Parkı'na taşındığından beri binlerce İzmirlinin akınına uğruyor. 

Sasalı bölgesinde 425 bin metrekarelik bir alan üzerinde asya fillerinden, aslanlar, timsahlardan zebraya, su aygırından, zürafaya kadar 120 türden 1500 hayvan ve 3 bin ağaç ile 250 bitki türünü içerecek şekilde ziyarete açılan Doğal Yaşam Parkı 3. yılını doldurmak üzere...İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gelecek ziyaretçilere bazı ön uyarılar yapılıyor. 

Bunlardan birisi ziyaretçilerinı evcil hayvanları ile gelmemesi yönünde. Park alanında araçla gezinti yapılamayacağı için bu büyük alanı gezebilecek rahatlıkta giyinilmesini öneriliyor. Ayrıca park içerisinde her türlü vahşi hayvanında rahatlıkla görülebilmesi için yapılan gezinti yollarının son derece güvenli olduğunu bu nedenle ziyaretçilerin her hangi bir tedirginlik yaşamaması gerektiği belirtiliyor. 

Park 2 adet kafeterya ve Pak Bahadır anısına açılan alışveriş merkezi ile ziyaretçilerin dinlenmesi de düşünülmüş. 

Bu arada İzmir ile özdeşleşen Pak Bahadır'ın da mezarı park içerisinde yer alıyor. Pak Bahadır'ı bilmeyenler için ileride blogumuzda bir yazıya yer vereceğiz. 

İzmir Doğal Yaşam Parkı hafta içi 09.00 - 19.00, hafta sonları ise 09:00 - 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Karşıyaka İskele'sinden 777 numaralı otobüs ile Park'a rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücretleri öğrenci (indirimli) 50 Kuruş, tam bilet ise 1.50 TL olarak belirlenmiştir. 

Çarşamba ve Cuma günleri okul ziyaretlerinde öğrencilerden ücret alınmamaktadır.

Görsel: fotogezgin.com'dan Timuçin Han fotolarıdır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar