Ne de Olsa O İzmirli

İşte ülkemizi Eurovision'da temsil edecek olan Can Bonomo geçtiğimiz hafta şarkısını tanıttı. Bugüne kadar dinleme imkanı bulamamıştım. Ancak gazetelerde yazanlardan dolayı çok umutluydum. Neredeyse beğenmeyen yoktu.

Dinledim yorumlarımı aşağıya yazdım. Sizde dinleyin bakalım ne düşüneceksiniz.

Şarkının girişi muhteşem. Acaip beğendim. Mükemmel bir melodi yakalamış. Cura/Üç telli ile yaptığı giriş tüylerimi ürpertti. Batı Anadolunun bu renkli sazının yaptığı giriş beni çok yüksek beklentilere itti.

Ardından Trakya'nın ve Balkanların simgesel enstrümanları olan üflemeli sazların değiştirdiği ana melodi ile gerçekten beklentilerim karşılandı.

Ancak ne zamanki şarkının sözleri başladı. Ne melodi kaldı, ne girişteki çoşku...

Şarkının sözlerinden bahsetmiyorum. Sözler başladığında, melodi sıradan bir melodiye dönüşüyor, arkada çalan enstrümanlar süs görevi görmeye başlıyor. (Girişteki çoşkuya göre)

Evet bir şarkı tek düze ve tempolu gitmemeli. Ama sözlerde uzun olunca melodi bir daha aralarda çok az kalıyor.Keşke melodiyi daha az bozarak az sözlü bir şarkı yapsaydı. Ya da dillere pelesenk olacak bir nakaratı olsaydı .. Hani herkesin sokakta söyleyebileceği...

Yine de çok ümitliyim. Athena'nın For Real'inden sonra dinlediğim en iyi Eurovision (örövizyon) şarkımız.
Allah yolunu açık etsin. Ayağına taş değmesin...

Yorumlar

Popüler Yayınlar