Karneni Göster, Kitabını Al


Türkiye İş Bankası, 2007-2008 öğretim yılının sonunda başlattığı ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyasını dördüncü kez gerçekleştiriyor...


Bu yıl doğumunun 100. yılı kutlanan Rıfat Ilgaz’ın ‘Halime Kaptan’ isimli eseri ile çocuklarda doğa sevgisi ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla İş Bankası Kültür Yayınları tarafından hazırlanan ‘Küçük Mavi Gezegen’ isimli kitap İş Bankası şubelerinde çocuklara armağan edilecek. Karneni Göster Kitabını Al kampanyasıyla dört yılda beş milyon kitap çocuklarla buluşturulmuş olacak.

2010-2011 öğretim yılının sona erdiği 17 Haziran’dan itibaren Türkiye ve KKTC’deki herhangi bir İş Bankası şubesine karnesini getiren tüm ilköğretim öğrencileri kitaplarını alabilecek.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, “Teknolojik gelişmeler, televizyon, bilgisayar ve internet gibi görselliği ağır basan iletişim araçlarının aşırı ve yanlış kullanımı nedeniyle çocuklarda kitap okuma alışkanlığı yeterince gelişemiyor. Bu kampanyamızla çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmayı ve okuma alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorumlar

Popüler Yayınlar