EleştiriYORUM

Türk Halkı 2 gündür BLOGSPOT sitesinde yayın yapan milyonlarca sayfaya ulaşamıyor.

Nedeni; şifreli yayın yapan ticari bir kuruluşun yayınlarını illegal olarak blog sayfaları üzerinden şifresiz olarak yayınlamasını şikayet etmesi üzerine, ileri demokrasinin (!) gereklerini yerine getiren Türk Adaletinin kararı.

Hırsızın hiç mi suçu yok diyemeyeceğiz çünkü hırsız hırsızdır. Peki ya yüzlerce, binlerce masum blogger ne olacak?

Bizlerin verdiği emek, harcadığı zaman ne olacak?

Kurunun yanında yaş yanmaya ne kadar devam edecek?

Blog hizmeti veren şirketlerle görüşüp sadece bu sitelerin kaldırılmasını sağlamak bir çözüm olabilir mi?

Türk Adaletine akıl vermek haddime değil ama ileri demokrasiyi köküne kadar yaşayan ülkemizde bunu da BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ olarak mı adlandırmalıyız?

Yıllardır Youtube sitesinden mahrum yaşayan 7 ülke halkından birisi olan güzel ülkemin kural tanımaz halkı (Diğer ülkelerden bazıları Kuzey Kore, Tuva Cumhuriyeti, ...) artık blog'da takip edip yazamayacak.

TEBRİKLER

TEŞEKKÜRLER...

Bigi: Şifreli yayın yapmak sosyal devletin gereğidir. Herkes izlememeli sadece parası olanlar izlemelidir. Yayınlardan kazanılan paralar, ne idüğü belirsiz yabancılara çarçur edilmelidir. Öte yandan spor medyası bu çarktan büyük payı alan 2-3 kulübün gereksiz bilgileri ile haber kotasının %95'ni kullanıp, ülkemin geride kalan 60 kadar spor dalı ve binlerce spor kulübü, onbinlerce sporcusu yok sayılmalıdır. Buna da bir ad bulunur nasılsa...

Yorumlar

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar