İzmir'de Nerelerde Yemek Yenir? IIIEge'de olduğumuzun farkına nasıl varırız? 

Güneş, deniz, balık, rahatlık, kum...

Peki ya İzmir'de olduğumuzda? 

Yukarıda saydıklarımıza biraz imbat biraz alkol biraz yeşil ege mutfağı eklenmez mi? 

O zaman buyrun Sardunaki'ye... 

                          

Karşıyaka Yalı'da VanDerZee Köşkünün bahçesinde 25 Kasım 2005'te hizmete giren Sardunaki, Yunan ve Türk mutfaklarını ve eğlencesini aynı çatı altında topluyor. Ama İzmir'e özgü bir şekilde. 


Haftanın 3 günü canlı müzik keyfini yaşayabileceğiniz, sirtaki yapıp, zeybek oynayabileceğiniz bir mekan burası. İsterseniz şık bir yemeğe, isterseniz romantik bir yemeğe dönüştürebileceğiniz bir ortama sahip.  


Yemekleri ise Türk ve Yunan mutfağının en güzelleri...Güneşte kurutulmuş ızgara ahtapot, kleftiko, zeytinyağlı mezeler, Girit mezeleri, deniz börülcesi, kalamar dolma.... Daha niceleri burada sizi bekliyor olacak. 


Fiyatları çok fahiş olmamakla birlikte ucuz sayılmaz. 
Eğlencesi ise grup halinde gidipte eğlenmeyen görmedim. 


Ancak bir hususu belirtmekte fayda var. Kalabalık bir grubun rezervasyonu varsa gitmeyin. Çünkü eğer kış mevsimindeyseniz dışarıda oturma imkanınız olmayacaktır. Ve içeride çok sıkışabilirsiniz. Rezervasyon yaptırırken sormanızda fayda var. Diyelim ki sormadınız ve sıkıştınız... Yine eğleneceksiniz merak etmeyin. 


Karşıyaka Sardunaki Restaurant İletişim
Adres: Yalı Caddesi No:322/1 Van Der Zee Köşkü Bahçesi / Karşıyaka, İzmirTelefon: (0232) 323 72 72 / (0541) 714 47 14 / (0541) 714 97 14Faks: (0232) 323 73 72
Web: www.sardunaki.com
E-Posta: info@sardunaki.com
Yorumlar

Popüler Yayınlar