İzmir'de Nerelerde Yemek Yenir? I

İzmir'in çeşitli lezzetlerini bu blog'da tanıtmaya çalışmıştık. Tanıtırken tarifini vermekten ziyade kökeni neresidir, hikayesi nedir gibi İzmirlilerin de çok fazla bilmediği konuları da belirtmeye çalıştık. Sonra baktık ki tam istediğimiz gibi olmuyor. Birde bunları nerelerde bulacağınızı yazmamız gerek.


Bu düşünceden yola çıkıp İzmir'deki güzel lokanta, restaurant, pastane vs. gibi mekanları sizlere yazmaya karar verdik. Burada reklam olduğunu düşünmeyin kesinlikle güzel lezzetleri yakaladığımız mekanları sizinle paylaşmak istedik.

İşte ilk durağımız "Adil Müftüoğlu"...
Şimdi arkadaşlarımızla sohbet ettiğimizde Bit Pazarı denilen  yerin bilinmediğini farkediyoruz. Bu konuya da blogumuzda yer vereceğiz. Ancak Fevzipaşa ve Gazi Bulvarları'nı Çankaya'da birleştiren Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinden Bit Pazarına girer girmez karşılaşırsınız Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası ile.

1955'den beri Konak, Kemeraltı ve Çankaya esnafının vazgeçemediği bir lokantadır. Öğle saatlerinde hizmet veren lokanta 2 saat içerisinde eşsiz lezzete sahip yemeklerini tüketim ertesi gün hazırlıklarına başlar.


Adil Müftüoğlu ile Lezzet Durağı

Geleneksel Türk Mutfağı ve Ege Mutfağının ögelerini temel alan mutfağı sayesinde kuzu etli, otlu, zeytinyağlı yemekleri günlük olarak afiyetle yiyebilirsiniz.

Eğer gününde gidiyorsanız İşkembeli Nohut, Şevket-i Bostan,  Ciğer Sarma, Beğendili Tas Kebabı, Elbasan Tava, Lor tatlısı yiyebilirsiniz. Ayrıca hergün çıkan Macar Güllac, Patlıcan Kebabı, Avcı Kebabı, Şehriyeli Ankara Kababı, İstim Kebabı sizleri bekleyen mükemmel lezzetler arasında.  


Bu arada burada rezervasyon yok. Akşam saatlerinde hizmet yok. Şanslıysanız 12:00 civarı yer bulur oturup yemeğinizi yersiniz. Yoksa biraz sıra bekleyip oturmanız icap edebilir.
 
Kaynak: Adil Müftüoğlu Resmi Web Sitesi 

Yorumlar

Popüler Yayınlar