Flüt Ustalık Sınıfı

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) nitelikli müzik ve dans eğitimi verdiği oluşumu Akademi İKSEV Ustalık Sınıfları “Sihirli Flüt” Şefika Kutluer’in Ustalık Sınıfı ile devam ediyor. 15,16 ve 17 Nisan 2014 günleri Şefika Kutluer ile çalışacak genç flütistler 17 Nisan gecesi MÜZİKSEV’de Final Konseri verecek. 


Yabancı müzik eleştirmenlerince; “Allah vergisi kabiliyet, seçilmiş insan. Flüt için yaratılmış” sözcükleriyle tanımlanan Devlet Sanatçısı Şefika Kutluer, mükemmel, duygusal, zarif, şiirsel yorumuyla dünyanın en ünlü konser salonlarında en iyi orkestralar ve şeflerle çalıştı. Pek çok ödüllü kaydın da sahibi olan Kutluer Ankara’da 4 senedir “Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı “Uluslararası Şefika Kutluer Festivali”ni (www.sefikakutluerfest.com) düzenlemektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Solist sanatçısı olan Kutluer, Avrupa Birliği Oda Orkestrası sürekli solisti olarak ilan edilmiştir.

Son başvuru tarihi 7 Nisan 2014 olan Şefika Kutluer Flüt Ustalık Sınıfı için detaylı bilgi: Özlem Kâhya – (232) 482 00 90 / 106 – ozlemkahya@iksev.org’dan alınabilir.

Kaynak: İksev Resmi İnternet Sitesi/Duyurular http://www.iksev.org/tr/duyurular

Yorumlar

Popüler Yayınlar