Bu Havada Sinema İyi Gider

Bugün İzmir'e kış geldi diyebiliriz artık. Hava kapalı, hem de zifiri karanlık neredeyse.. Fırtına kıvamında sert esen rüzgar, yağmurla birlikte İzmirlileri kapalı alanlara kilitliyor. Sıcaklık ise en yüksek gündüz 13 derece olacağı tahminleri de yapılıyor. Bütün bu doğal koşullara rağmen günlerden Cuma olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Yengen ailesi olarak bugün sizleri sinema salonlarına davet ediyoruz. İşte önerilerimiz...
Bu hafta vizyona giren bir Türk filmi var. Erkek Tarafı "Testesteron".

Mert Fırat, Emre Karayel, Timur Acar gibi isimlerin rol aldığı filmin yönetmeni İlksen Başarır.


Her şey nikâh salonunda evlenmek üzere olan gelinin salondaki konuklardan biriyle öpüşmesiyle başlar. Nikâh salonu savaş alanına döner. Ortalık yatışınca kavganın tarafları olan 7 adam ünlü gelinin neden bir bilim adamıyla olan ilişkisini nikâh salonunda bitirmeye çalıştığını tartışır. Gece boyunca “kadınlar” üzerinden konuşurlar.

Tiyatro'dan beyaz perdeye aktarılan komedi filmi, Kipa Çiğli ve Balçova, Gaziemir Optimum, Forum Bornova ve Konak Pier'de izlenebilir.

Film önerilerimizde ikinci sırayı yine bir komedi filmi alıyor. Geçtiğimiz hafta vizyona giren serinin ikinci filmi olan "Hükümet Kadın 2" hafta sonunuza renk katabilir. İlk filmin konusunu bilenler için serinin ikinci filmi tarihsel sıralamayı takip etmiyor aksine birinci filme nasıl gelindiğini konu ediniyor. 

Sermiyan Midyat'ın yazıp, yönetip aynı zamanda başrolünde yer aldığı filmde Demet Akbağ ustalığını konuşturuyor . Film Agora, Bornova Batı, Ege Park Mavişehir, Gaziemir Optimum, Karaca, Karşıyaka sinemalarında oynuyor.


Üçüncü önerimiz yine ikinci haftasına giren bir film. Özcan Deniz'in yönetmenliğini yaptığı, Yasemin Allen ile birlikte başrollerini paylaştığı "Su ve Ateş" doğunun kanunlarından uzağa kaçan bir adam olan Haşmet ve hayatın acı gerçeklerinden bihaber, saf ve duru bir kız olan Yağmur'un imkansız aşkının hikayesidir. Doğu ve Batının, Güneş ve Ayın, Su ve Ateşin masalıdır bu aşk…

Film Konak Pier, Balçova ve Çiğli Kipa, Karaca ve Palmiye Avşar sinemalarında...Yorumlar

Popüler Yayınlar