Yengen'de Değişiklikler

Son günlerde yaşadığımız zeka, barış, gençlik kokan hareketlerden anladığımız bizimde artık biraz kabuk değiştirmemiz gerektiği idi. 

Belki ülkemizi yönetenlerin bu durumdan çıkarttığı kıssadan hisse bizim çıkarttığımız ile aynı olmayabilir ancak biz bu şekilde algıladık. Ve artık Türkiye'de hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını tahmin ediyoruz. Önümüzde bize daha zeki bir nesil var. Onların beklentilerini karşılamalı, bilgilerine bilgi katmalı, daha iyi bir yayınla yardımcı olmalıyız. 

Dediğimiz gibi biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız ve bu bağlamda ilk adımımızı atıyoruz. 

Artık blogumuzda sadece kültür sanat folklor haberleri yer almayacak. Artık kentimizin geleceğini ilgilendiren, kentimizi yönetenleri ilgilendiren kısacası kentimizi eleştiren yazılar da yer alacak. 

Eleştiri deyince hepimizin aklına olumsuz, yıpratıcı, mesnetsiz yazılar gelir. Bizde böyle olmayacak. Kaynağını gösteremediğimiz, sağlamasını yapamadığımız, çözüm önerisi sunamadığımız eleştiriyi yapmayacağız. 

Eğer gücümüz yeterse çerçeveyi biraz daha genişletiriz. Ayvalık, Kuşadası, Turgutlu başta olmak üzere çevre ilçelerle de ilgilenmeye başlayabiliriz. 

Tüm Yengen okuyucularının da katkılarını, eleştirilerini, yorumlarını bekliyoruz. Fikir çeşitlendikçe olgunlaşır. Sizlerin fikirlerine ihtiyacı var gelecek nesillerin. 


Yorumlar

Popüler Yayınlar