Hep İyiyi Yazacak Değiliz Ya

Çoğunlukla blogumda İzmir'de hizmet veren iyi mekanları, iyi ürünleri, güzel organizasyonları vs vs vs kısaca iyileri yazmaya çalıştım. Bu defa biriken bir kaç kötü deneyimimi paylaşmak istiyorum... Ramazan ayı içerisinde ailecek bir iftar organizasyonunu dışarıda yapmayı planyıp ve Hatay-Bahçelievler'de bulunan kebapçılara gitmek istedik. Ramazanın son günlerine gelmiştik artık. Bahçelievler semtinde bulunan çok sayıdaki kebapçı ve restaurant arasında tercihim genelde Adana Sofrası 01 olur. Özel bir bağım yok ama Adana'da yediğim kebaplara en çok benzettiğim yer orasıdır. Bu defa Yeni Lezzet Sofrası isimli kebap salonunu tercih ettiğimiz için hem pişmanım hemde oruçlu insanları aç bıraktığım için vicdan azabı çekiyorum. 

Sakın ola ki açken Yeni Lezzet Sofrası Restaurant'a gitmeyin. Aç kalırsınız... 

İftar saatinde gelen iftarlıklar 3-4 saattir dışarıda durmaktan pörsümüş, ana yemekler daha çorbalar içilirken gelmesine rağmen soğuk, içecek servisi sadece su ve koladan ibaret, iftar sonrası gelen çaylar bir kaşık kadar büyüklükte bir bardakta geliyor ve sonra hiç sıkılmadan bütün eleştirilerimize ve şikayetlerimize birer kılıf birer bahane uyduruyorlar. Daha da gitmem. 

Ha bu arada yaklaşık 50 masası olan restaurant iftar saatinde Ayrancının gelmediğini bu nedenle ayranlarının bulunmadığını söyledi. Yani hiç birisinin aklında 10 metre ötedeki Tansaş'tan 10-15 kutu litrelik ayran almak gelmemiş. Düşünün geri kalan hizmeti... 

Bir diğer adımımı atmayacağım mekan da Güzelbahçe Palamutluk Kahvaltı Tesisi... Nefis bir ortam tam köy kahvesi tadında. Yiyeceklerin bir kısmı doğal bir kısmı market ürünü... Yine de eyvallah dedik. 

Ama servis iğrençten de kötü... İlk çaylar ve kahvaltılıklar geldikten sonra bir daha garson arayın da bulun... Mümkün değil. Masaya gelenlerden sonra başka bir şey isteme şansınız yok. El sallıyorsunuz gelmiyorlar, ayaklarına kadar gidip isteklerinizi söylüyorsunuz getirmiyorlar. Sonra hesabı öderken aslan kesiliyor hepsi... Koskoca kahvaltı sofrasında bir bardak çay içebildik, ekstra isteklerimiz gelmedi hadi hepsini affedelim bir kahve ikram etseydiniz bari dediğimizde aldığımız cevap çok ilginç... "Türk Kahvesi 4 TL" :) 

Gitmem ikisine de .... Ne güzel yerler yazdım.. Yazamadığım, gidemediğim bir çok mekan daha var onlara da sıra gelecektir ama gitmeyeceğim yerleri de yazmak istedim. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar