Emek ve Barış Şenlikleri

Aliağa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Emek ve Barış Şenlikleri’nin 22.si, 2-3-4 Eylül tarihlerinde yapılacak. Şenlik; Türkiye’nin aydınlarını, gazetecilerini ve kültür sanat insanlarını Aliağa’da buluşacak. Şenlikler kapsamında Sergiler, belgesel film gösterimleri, Şiir ve müzik dinletileri, Konferans ve söyleşiler yapılacak. Şenlikler kapsamında Leman Sam, Murat Dalkılıç, Petek Dinçöz, Selçuk Balcı ve Sadık Gürbüz de konserlerle sevenleriyle buluşacak...
Şenlikler, Aydınların Aliağa’da buluşmasını da sağlayacak. Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin, Uğur Pişmanlık, Leman Sam, Murat Karayalçın, Bekir Coşkun, Can Ataklı, Enver Aysever, Zeynep Oral, Tuğrul Keskin, Doğan Hızlan, Erendiz Atasü, Osman Şahin, Cengiz Bektaş, Haydar Ergülen, Metin Demirtaş, Orhan Aklaya, Refik Durbaş başta olmak üzere çok sayıda aydın, sanatçı, gazeteci Aliağa Emek ve Barış şenliklerinde olacak.

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Bayram sonrası 2-3-4 Eylül tarihlerinde 3 gün sürecek şenliklerin hazırlıkları tamamlandı. Şenlik için Aliağa’ya kent dışından gelecek misafirlerin etkinliklerden azami faydalanması için her türlü hazırlığı yapan Belediye ekipleri, festival boyunca tam kadro görev yapacak.

22. Aliağa Emek ve Barış Şenliklerinde Neler Var?

1. GÜN: Leman Sam Barış Şarkıları Söyleyecek

Aliağa Emek ve Barış şenlikleri 2 Eylül Cuma günü saat 18.30’da Atatürk parkı’ndan başlayıp, Cumhuriyet meydanı’nda sona erecek Emek ve Barış Yürüyüşüyle Start alacak. Saat 19.30’da Uğur Pişmanlık’ın “Emek Fotoğrafları” Sergisi açılacak. Serginin ardından Açıkhava tiyatrosunda “Antik Çağda Tarsuslu Filozoflar” Belgesel Filmi gösterilecek. 21.30’da Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin tarafından Şiir ve Müzik Dinletisi gerçekleştirilecek. Günün son programında Cumhuriyet meydanı’nda Sevilen Sanatçı Leman Sam, Barış Şarkılarıyla sahne alacak.

2.GÜN: Medya Çağında Aydın Kalabilmek

şenliklerin 2. günü ilk olarak Murat Karayalçın’ın konuşmacı olduğu, “Sosyal Demokrat Yerel Yönetim Anlayışı” konulu konferans gerçekleşecek. Gazeteciler Bekir Coşkun, Can Ataklı, Enver Aysever, ve Zeynep Oral “Medya Çağında aydın kalabilmek” konulu söyleşide Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları gazeteci gözüyle değerlendirecek. Saat 19.30’da gerçekleşecek olan Ataol Behramoğlu ve Tuğrul Keskin’in söyleşisinin ardından Sevilen genç sanatçı Selçuk Balcı konseri olacak. 2. günün son etkinliğinde, gençlerin büyük ilgi gösterdiği Murat Dalkılıç konseriyle Aliağa’da sevenleriyle buluşacak.

3. GÜN: Emek, Barış ve Sevda Şiirleri

Şenliklerin son günü 4 Eylül Pazar, ilk olarak Aliağa Düğün Salonunda Briç Turnuvası başlayacak. Saat 15.30’da Doğan Hızlan, Erendiz Atasü ve Osman Şahin, “Emek, Emekçi ve Edebiyat” konulu söyleşi gerçekleşecek. Saat 18.00’de yapılacak olan “Emek, barış ve Sevda şiirleri” etkinliği Cengiz Bektaş, Haydar Ergülen, Metin Demirtaş, Orhan Aklaya ve Refik Durbaş’ı şiirseverlerle buluşturacak. Şenliklerin kapanış konserlerinde saat 21.30’da Sadık Gürbüz sahne alacak. 22.30’da ise genç kuşağın sevilen sanatçılarından Petek Dinçöz konseriyle 22. Aliağa Emek ve Barış şenliklerinin son etkinliği’nde Aliağalılarla buluşacak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar