Tescilsiz Güzel

“İlkokulda sınıfın en güzel kızı siz miydiniz” sorusuna “Hayır. Belki en çirkini bile sayılırdım” diye yanıt veriyor Merve Sarı. Bu yarışmaya girmek için hemşire olarak çalıştığı Diyarbakır'daki görevinden istifa eden bir güzel kendisi.

Son bir haftadır magazin gündeminde yine bir İzmirli güzelimiz var. Tamam, İzmirimizin kızları güzel ama bunu tescil ettirmeye gerek yok ki? Ayrıca Müjde Ar ve Okan Bayülgen'in Türkiye Güzelini seçme yetkinliği nereden gelmektedir?...

Girdiği bir yarışmada ki güzellik gibi göreceli bir kavramın yarışmasında aranan kriterler net bir şekilde kağıda dökülmüş mü bilmiyorum ama sonucunda kızımızın ingilizce bilmediği iddia ediliyor. Bu yüzden birinci olamadı deniyor. Peki ingilizce bilmeyen bu kızımız güzel değil mi o zaman? Hayır pek tabi güzel.

Yarışmanın dedikodularını 1 hafta sonra öğrenmem, bu işle ne kadar alakadar olduğumun göstergesi. Beni bu tip yarışmalar pek ilgilendirmiyordu ancak dün tesadüfen bir haberde karşılaştım kendileri ile..

Neyse esas olan yarışma ve dedikoduları değil elbette.

Esas olan İzmir, İzmir'in sembolleri, kültürü, doğası, güzelleri.

Madem bu kadar popüler İzmir'in güzellerine de bir yer ayırmak lazım. İlk sırayı gündemdeki önemi itibari ile Merve Sarı kızımız alsın o zaman. Buyrun Merve Sarı...

1 Ocak 1990, Konak / İzmir doğumlu güzelimiz, 1.81 boyunda ve 90.61.91 ölçülerine sahip. Sarı, yarışmaya küçüklüğümden beri hep katılma istiyormuş ancak işleri ve okulu nedeniyle ertelemiş. Bu senenin en uygun zaman olduğunu Sarı, kendini hazır hiseetiği için yarışmaya katılmaya karar vermiş. En beğendiği özelliği; kendime güveni ve zor koşullarda kalsa dahi hiç ümidini kaybetmemesi.

Hobileri; fotoğraf çekmek, yüzmek, yemek yapmak ve ailesiyle zaman geçirmek. “İlkokulda sınıfın en güzel kızı siz miydiniz” sorusuna “Hayır. Belki en çirkini bile sayılırdım” diye yanıt veriyor. Sarı’ya göre; Türkiye’nin en güzel kadınları Ajda Pekkan ve Türkan Şoray; dünyanın en güzel kadınları ise annesi ile Heidi Klum. En büyük hayali, yarışmada dereceye girmek ve kaliteli bir model olmak.

Sarı, “Sizi en çok ne mutlu eder?” sorusuna “İşlerimde ve hedeflerimde başarıya ulaşmak beni hep mutlu eder” diye; “En çok ne mutsuz eder?” sorusuna ise “Ailemle ilgili problemler, ve devamlı başarısızlık beni mutsuz edebilir” diye cevap veriyor.

Yorumlar

Popüler Yayınlar