İzmir Kitap Fuarı 21 Nisan 2009 Çarşamba Programı

Konferans Salonu I


Saat:11.30-12.30


Söyleşi: “Üç Okur, Üç Yazar
Yöneten: Alkım Yalın
Konuşmacılar: Çağla Köroğlu, Doğa Karaduman, Esra Yıldırım, Dilek Yazar, Fidan Ç. Kaplan, Özlem K. Sözbilir
Düzenleyen: Top Yayıncılık



Saat:12.45-14.00
Panel: “İyi Çocuk Kitabı Nasıl Anlaşılır?”
Yöneten: Y. Bekir Yurdakul
Konuşmacılar: Aydın Ilgaz, Mavisel Yener, Turhan Günay
Düzenleyen: Top Yayıncılık

Saat:14.15-15.15
Söyleşi: “Barış ve Direnç Şiirleri
Konuşmacılar: Zübeyde Seven Turan, Gülsüm Cengiz, Hüseyin Peker, Arzu K.Ayçiçek, Şevki Özdemir, Gülseren Engin, Oğuz Tümbaş, Filiz Gülmez, Nevin Konuk, Saime Bircan, Mehmet Rayman
Düzenleyen: Egeli Kadın Yazarlar Platformu (EKYAZ)

Saat:15.30-16.30
Söyleşi: “Bir Demet Öykü: Dört Yazar- Dört Kitap
Yöneten: Sevim Korkmaz Dinç
Konuşmacılar: Buket Akkaya, Gönül Çatalçalı, Esra Odman, Suna Güler
Düzenleyen: İlya Basım Yayın

Saat:17.00-18.00
Söyleşi: “Yunus Emre
Konuşmacı: Faruk Dilaver
Düzenleyen: Emre Bilişim

Saat:18.15-19.45
Söyleşi: “Hafıza ve Öğrenme
Konuşmacı: Cemal Kondu
Düzenleyen: Genç Gelişim Dergisi

Konferans Salonu II

Saat:17.00-18.00
Şiir Dinletisi: Özgürlük Şiirleri
Yöneten: Gökhan Cengizhan
Şairler: Baha Önem, Oğuz Tümbaş, M. Sadık Kırımlı, Bilsen Başaran, Halim Yazıcı, Mehmet Sarsmaz, Fergun Özelli
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği-İzmir Temsilciliği

Saat:18.15-19.30
Panel: “Medyanın Şiire Zararları
Yöneten: Mahzun Doğan
Konuşmacılar: Veysel Çolak, Hakan Tartan, Mahzun Doğan
Düzenleyen: Alaz Edebiyat Dergisi

TÜYAP Çocuk Kulübü /23 Nisan Çocuk Şenliği
Konferans Salonu III

Saat:12.00-12.45
Açılış Etkinliği: “Dünya Çocukların Olacak
Çocuklara Çocuklarla Şiirler
Yöneten: İffet Diler, Özgür Hancıoğlu
Konuk Şairler: Hakan Cem, Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Tuğrul Keskin
Konuk Gençler: İzmir Özel Yöneliş Koleji
Düzenleyen: TÜYAP-Dil Derneği İzmir Temsilciliği
Saat:13.00-13.45
Okuma-Söyleşi: “Hızlı Tosbi’nin Yazarı Çocuklarla!”
Konuşmacı: İsmet Bertan
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

Saat:14.00-15.00
Çocuklarla Söyleşi
Konuşmacı: Ekrem Güneş
Düzenleyen: TUDEM

Saat:15.00-16.00
Dans: “Dünyanın İki Ucundan Ülkeler Halk Dansları
Belarus-Kosova-Hindistan-Meksika-Rusya Halk Dansları
Düzenleyen: Karşıyaka Belediyesi

Saat:16.15-17.00
Çocuk Oyunu: “Oyun Panayırı
Yazan ve Yöneten: Hamit Demir
Sahneleyen: Tiyatroevi
Düzenleyen: TÜYAP-Tiyatroevi Kültür Sanat Derneği

Saat:17.15-18.00
Atölye: “Yaratıcı Drama
Yöneten: Nilüfer Akcan-SOS
Düzenleyen: TÜYAP-Soyer Kültür Sanat Fabrikası

Konferans Salonu III

Saat:18.00-20.00
Dil Derneği 22 Yaşında
Kısa Oyun: SOS (Soyer Kültür Sanat Fabrikası) Oyuncuları/ Gürol Tonbul
Sesleniş: “Dilimizde Tüy Bitse de…”
Sevgi Özel- İbrahim Dizman
Şiirler: Hülya Savaş, İffet Diler
Dinleti: Düş Gezginleri
Sunan: Mavisel Yener
Düzenleyen: Dil Derneği

Yorumlar

Popüler Yayınlar