PROTESTO

İzmirli olmak, İzmir'i yaşamak, İzmir'i sevmek bambaşka bir duygudur. Ortak nokta olan İzmir gerçekten sevilesi, yaşanılası ve yaşatılası bir yerdir.

Bu blogda yıllardır sadece İzmir ve çevresinin, İzmirli ve çevresini ilgilendiren sosyal, kültürel, folklorik olaylarını, konularını okudunuz.

Hiç bir zaman güncelle ilgilenmedik. Hiç bir zaman gündem bizi değiştirmedi. Hiç bir zaman siyaset bizi ilgilendirmedi. İlk kez bir siyasetçi ile ilgileneceğiz...

Bugünden itibaren KONAK BELEDİYESİ ile ilgili hiç bir bilgi bu blogda yer almayacak.


İzmir'in en büyük ilçesi Konak neden yer almaz diyorsanız?

Her zaman İzmir'in hakkını, İzmirlinin hakkını savunacak olan bu blog, geçtiğimiz hafta gazetelerde yayınlanan bir haber ve fotoğraf üzerine sessiz kalmamayı seçti. Bu kadar geç tepki vermenin sebebi ise acaba yanlış mı okuduk? Acaba tepkiler gelir mi? Acaba Başkan özür diler mi diye beklememizdendir.

Fotoğrafı bir daha yayınlayarak ekmeklerine yağ sürmek istemiyorum. Ama biz İzmirlilerin oyları ile göreve gelmiş bir belediye başkanının paraları İstanbul'un bir spor kulübüne harcama mantığını anlayabileceğimi sanmıyorum.

Evet fotoğrafın altında Konak Belediye Başkanı'nın üzerinde siyah beyazlı forması ile BJK'nin yeni başkanı Fikret Orman'la sponsorluk konusunda uzlaştıkları haberi vardı. Belediyemiz bizden topladığı paralarla İstanbul'un bir spor kulübüne sponsorluk yapacaktı? Bunda yanlış okuduğum bir şey yok. Sizinde olmasın...


Altınordu; Türkiye Basketbol tarihinin ilk Şampiyonu
İzmirspor; Dünya çapında bir çok şampiyon sporcu yetiştirmiş kulüp
Göztepe; Avrupa'da Türk takımlarının adını en üste yazdıran efsane takım
Altay; Türk Futbol tarihinin silinmez, eskimez, tarihi ismi... 
Damlacıkspor; Metin Oktay'ı Türkiye'ye kazandıran takım
Atillaspor; Yılların sporcu fabrikası, İstanbul yalakası belediyenin binasından kovduğu takım,
Karantina; Binlerce voleybolcuyu ülkemize kazandırmış kulüp.

Bildiğiniz üzere bu kulüplerimiz Konak sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdüren spor kulüpleri bunlara kültürel, folklorik, sanatsal kulüpleri katmıyorum henüz..

İlçeniz sınırlarında yaşama mücadelesi veren bu kadar kulüp varken, hiç alakanız olmayan bir takımla sponsorluk anlaşması imzalamanın mantığı nedir sayın başkan?

Çok mu paranız nız var? O zaman kente hizmet edin. Yolları yapın, Parkları yapın, yetimlere, kimsesizlere hizmet edin. Konak ilçesinde Marakeş'te gezer gibi gezmeyelim. Hoş orası bizi solladı geçti ya...

Yok illa spor ile ilgileneceğim diyorsanız önce bahçenizdeki takımlara bakın. Onları yerlerinden etmeyin.

Bu rezilliği düzeltin sayın başkan... Yoksa hiç kimsenin umrunda olmasa bile bu blog sizi affetmeyecek...  

Yorumlar

  1. Twitter faydalı oluyor böyle durumlarda. Sordum ve cevap bekliyorum.Tesekkur ederiz bu haberi atlamadığınız için.

    Sinem

    YanıtlaSil
  2. @yengen... Twitter'de varız zaten... Bekleriz...
    https://twitter.com/#!/yengenblog

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar