Karagöz Hacivat Gölge Oyunu


Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi'nde Temmuz ayı boş geçmiyor. Varyant'ta hizmete girmesinin üzerinden henüz 1 yıl bile geçmedi ama Müze çok başarılı organizasyonlara imza atmaya başladı.

Temmuz ayı boyunca her Cumartesi 15:00'te Karagöz ve Hacivat gösterisi yapılacak...


Karagöz Delirdi

Karagöz cahildir, Hacivat ise onun bu cahilliğinden faydalanmaktadır. Karagöz'e, okula gitmemiş olsa da kolay yoldan adam olabileceğini söyleyerek onu kandırır. Bu arada tımarhaneden kaçan deliler mahalleye gelerek Karagöz'ün başına musallat olurlar ve onu da kendilerine benzetirler. Diğer yandan mahallenin çocuklarının da başında başka bir dert vardır. Sonunda Hacivat'ın da yardımıyla olaylar tatlıya bağlanır


İzmir Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, dünyaca ünlü değerli seramik sanatçımız Ümran Baradan'ın dünyanın çeşitli ülkelerinden edindiği oyuncakların ve düzenlediği yarışmalarda derece kazanan yetenekli çocukların yaptığı eserlerin yanında; şair, yazar ve İstanbul Oyuncak Müzesi kurucusu Sunay Akın'ın katkılarıyla 1850'li yıllardan 1970'lere kadar gelen tarihsel dönemde; teneke, tahta, kağıt ve plastik malzemelerden üretilmiş dünya tarihinin en önemli oyuncaklarını bünyesinde barındırmaktadır. 

Yorumlar

Popüler Yayınlar