Tay Park

İsmini ilk kez duymamızın üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Nedense ismi ve anlatılanlar bizi yeterince heyecanlandırmamış olacak ki bugün tesadüfen gittiğimiz mekan hakkında azıcık bilgi sahibi olduk. 

Gördüğümüz karşısında, önceden duyduklarımızın hiç bir bağıntısı olmadığını, azıcık önem gösterilse işletmenin mükemmeli yakalayacağını düşünüyoruz.  

Öncelikle bildiğimizin tersine burasının bir Belediye işletmesi olduğunu öğrendik...


Bir kaç eksikten birisi restaurantın yer yetersizliği. Çok sayıda ziyaretçinin aynı anda orada olabileceğini düşünürseniz oturacak yer bulamadığınız takdirde bu mekanın hiç anlamı kalmaz. Halbuki restaurantın menüsü oldukça yeterli. Fiyatlar ortalamada. Kamu işletmesine göre hatta birazcık pahalı bile. 

Yer ve konum itibari ile Mavişehir'in hemen dibinde olması da bir avantaj.

Hayvan çeşitliliği çok yok ama oldukça yeterli. Sadece hayvanları beton üstünde yaşatmaya çalışmalarını garipsedik. 

Buyrun Karşıyaka Belediyesi kendi mülkünü nasıl tanıtmış? 

"Karşıyaka Belediyesi tarafından Mavişehir’de 2010 yılında hizmete sunulan Tay Park, bir dinlenme alanı olmanın ötesinde bir konsepte sahip, çok özellikli bir proje olarak dikkat çekmektedir.Tay Park, apartmanlar arasında yaşayan çocukları doğayla ve hayvan sevgisiyle tanıştırıyor. Parkın birbirinden şirin pony atlarına, Kamerun koyununa, cüce keçiye, güvercin ve tavuklara dokunarak, hayvan sevgisini öğrenen minikler soluğu daha sonra oyun parkında alıyor. Gün boyunca gönüllerince eğlenme fırsatı bulan çocuklarını keyifle izleyen ebeveynlere ise, Tay Park Kafeterya’da lezzetli tatlar sunuluyor. Park içindeki At Binme Manej Alanı özellikle çocuklardan yoğun ilgi görmektedir. At Binme Manej Alanı’nın ilk maskotu Karamel kısa sürede çocukların sevgilisi haline gelmeyi başardı. 2011 yılında anne olan Karamel’in bu ünvanını sevimli yavrusu Karşıyaka şimdiden elinden almayı başararak, Tay Park’ın yeni maskotu oldu."


Yorumlar

Popüler Yayınlar