Alaçatı Piyano Festivali Bugün Başlıyor

 
Herşey nedenlerle başlar. Neden Alaçatı? Neden piyano? Neden festival? Herkesten önce biz sorduk kendimize nedenleri. Aslında biz sadece hayallerimizin peşinden gittik. Hayaline sanatı, müziği, piyanoyu koyanların, sadece hayallerine inananların festivali olalım istedik. Çalışırken hayal etmeyi, hayal ederken ilham almayı, ilham alınca da üretmeyi seçtik. İstedik ki en çok hayal ettiğimiz en çok çalıştığımız ve en iyi bildiğimiz olsun. Çünkü biz bir hayalle başladık.
 
Ve şimdi büyüsünü hiç bozmadan bu hayalimizi, bu yaz alaçatıda tüm sanat severlerle paylaşıyoruz. Bize bu hayali yaşama fırsatı veren, öncelikle eşsiz mütevazilikleri ile ışıl ışıl parlayan değerli piyanistlerimize ve festival boyunca bizi yalnız bırakmayacağına inandığımız siz sevgili sanatseverlere teşekkür ederiz...
 
Açılış Konseri İdil Biret'ten
 
Festivalin açılış konseri dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret tarafından yapılacak. Festival Tolga Tüzün, Burçin Büke, Wolfgang Manz, Ezgi Serim, Mizuka Kano gibi önemli isimlere ev sahipliği yapacak; Alaçatı piyano festivalinin kapanış Konseri ise yine dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay tarafından yapılacak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar