Ana içeriğe atla

İzmir'in En Yeni Sanat Galerisi "N.1 Art Gallery"

N.1 Art Gallery 10 Mayıs Cumartesi günü açılışını VIOLA adlı Roma'lı bir sanatçıya ev sahipliği  yaparak gerçekleştiriyor.   VIOLA'nın "Musica su Ponte Sisto" adlı sergisi 10 Mayıs Cumartesi/19 Mayıs Pazartesi aralığında N.1 Art Gallery' de görülebilir. İzmir'in antik kıyı kasabalarından biri olan Eski Foça'da Türk-İtalyan sanatçı ortaklığıyla kurulan N.1 Art Gallery, Eski Foça merkezinde yer alıyor...

2014 yaz sezonunda Mayıs ayından itibaren yabancı ve Türk sanatçıların katılımlarıyla solo ve grup sergilere ev sahipliği yapacak olan galeri, bunun yanısıra kapılarını amatör-profesyonel sanatçılara da açıyor. N.1 Art Gallery, galeri takviminde yer almak ve eserlerini Türk-İtalyan sanat danışmanı ve küratörlerinin profesyonel desteği ile sergilemek isteyen tüm sanatçılara ve sanat eserleriyle buluşmak isteyen sanatseverlere hoşgeldiniz demekten mutluluk duyar.
 
VIOLA, Italya 1974 doğumlu. Roma Güzel Sanatlar Akademisi'nde sanat eğitimi almış bir fotoğrafçı. "Musica su Ponte Sisto" (Ponte Sisto Üstünde Müzik) adını taşıyan bu sergiyi oluşturan fotoğraflar, resim tadında dramatik etkiler taşıyor. Vizörüyle daha çok siyah-beyaz dengesi üzerine kurguladığı kareleriyle Richard Wagner'in "La musica è una donna" (Müzik Kadındır) sözünü, kendi kadın kimliğiyle bütünleştirerek izleyiciye sunuyor.
VIOLA 1974 yılında Roma'da doğdu. Roma Güzel Sanatlar Akademisi'nde sanat eğitimi aldı.
Master'ını New York'ta tamamlayarak fotoğrafçılık konusunda uzmanlaştı. Kendini adadığı siyah-beyaz kareleriyle dünya çapında profesyonel sanat yolculuğuna başladı. Karelerinde insanların iç yönlerini, özünü vurgulayan sanatçı Güney Afrika'da yaşamakta ve çalışmalarını orada sürdürmektedir.
 
Viola nasce a Roma nel 1974 Diplomatasi presso l'accademia di belle arti di Roma vola a New York per un master in arti visive specializzandosi in fotografia  Da allora Viola inizia il suo percorso artistico professionale in giro per il mondo dedicandosi prettamente a ritratti in bianco e nero. Nei suoi ritratti Viola nette in luce l'essenza delle persone cogliendo l'aspetto interiore. Al momento vive e lavora in Sud Africa

N.1 Art Gallery è una nuova galleria d'arte internazionale fondata da un partneraiato Turco-Italiano, situata in Turchia in una antica costa Eski Foca/Izmir.

Il calendario artistico è disponibile per tutti gli artisti dilettanti e professionisti che vogliono presentare le loro opere d'arte in modo professionale e serio con il sostegno e aiuto dei direttori artistici e curatori İtaliani e Turchi.


N.1 Art Gallery accoglie tutti gli appassionati di arte nella stagione estiva 2014
(Maggio-Giugno-Luglio-Agosto-Settembre)
 


N.1 Art Gallery is a new international art gallery which is founded by Turkish- Italian partnership in Turkey. Gallery is located in the one of ancient coast Eski Foça/İzmir. Gallery calendar is an available for for all amateur and professional artists whoever wants to present art works in a serious professional way by supported Turkish - Italian art directors and curatore.

N.1 Art Gallery welcomes all artists and art lovers from the begining summer season 2014 (May- June-July- August-September)

TEL:+90 5330306104
+90 5061124691
Email: n1artgallery@yahoo.com.tr
n1artgallery@libero.it

Adres:
Fevzi Paşa Mah. 212 sokak Ülkü Pasajı Arka Giriş No :14/10
Eski Foça/Izmir/TURKIYE

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Halk Oyunları Öğrenmek İsteyenlere Rehber

Hemen her İzmirli hatta Egeli mutlaka zeybek öğrenmek ister. Düğünlerde, toplantılarda, özel günlerde çıkıp harmandalı oynayan insanlara gıpta ederek bakanlar keşke bende oynayabilsem diye iç geçirirler.
Ancak bilmezlerki Halk Oyunlarını öğrenmenin yaşı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun bir Halk Oyunları derneğine giderek kayıt olabilir doğru ellerden doğru oyunları öğrenebilirsiniz.
İnternete gereken önemi vermeseler de bir kaç dernek hakkında bilgi...

İzmir'de Adana/Urfa Kebap Nerede Yenir?

İzmir insanı dışarıdan bakıldığında, ot, balık, gevrek, midye, lokma, boyoz ve buna benzer İzmir'in simgesi olmuş yemeklerle beslenir sanılır. Genel temayül yanıltıcı değildir aslında ama her İzmirli de zaman zaman farklı lezzetlere yelken açmak ister. Günü gelir kebap yemek ister, günü gelir çeşitli yörelerin köftesine meyillenir. Aslında Anadolu'nun ve Dünya'nın mutfaklarından örnekleri kentimizin içinde bulabiliriz. 
Geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında "İzmir'de iyi bir kebabı nerede yersin?" sorusuna cevap bulmakta zorlandığımızı gördük. Biraz düşünüp bugüne kadarki deneyimlerimizi gözden geçirip, lüks olmayan ve sadece kebap işi yapan mekanları anlatmak istedik. 
Bu gazetelerin yaptığı gibi "En İyi 10 Kebapçı" tadında bir yazı olsa da gayesi bambaşka bir yazıdır. 

Tire Çamur Peyniri

Kopanisti ile başlayıp İzmir'in süt ve süt ürünlerindeki çeşitliliği kaleme almak istemiş, ancak bir türlü fırsat bulamamıştık.

Süt ve süt ürünleri konusunda İzmir'in her bir ilçesi kendine has ürünleri ile markalarını oluşturmuşlar. Karaburun yöresi Kopanisti, Seferihisar yöresi Armola, Bergama yöresi tulum peyniri, Selçuk yöresi lor tatlısı gibi...

İşte onlardan birisi Tire Çamur Peyniri...