Tutunamayan Köşeler

İzmir'in belli başlı köşeleri vardır yıllardır hiç bir mekanın tutunamadığı.

Nedendir bilinmez yanındaki veya karşısındaki mekanlar salon balkon ayakta oynarken, büyük yatırımlar ve ümitlerle açılan bu köşeler bir türlü istediği hamleyi yapamaz.

Örnek olarak verebileceğimiz ilk köşe; Gül Sokağı'nın Kordon'da biten köşesi. Son on yıl içinde her yıl el değiştirdi, neredeyse her türlü işletmeye döndü ama tutunamadı. En son Like adı ile hizmet veriyor ama tutunamayacağı aşikar çünkü işletmecisi bile defalarca değişti. Ayrıca hizmet kaliteleri yerlerin altında. Mustafa Bey Caddesi'nin, Plevne Bulvarı ile kesiştiği köşe de aynı şekilde. 30 yıl önce marketti, sonra Asburger oldu, Bonjour olarak uzun yıllar hizmet etti, sonra değişe değişe günümüze geldi.

Bir başka köşe; Kıbrıs Şehitleri Kebapçılar Sokağı'nın sonu. Yani Gündoğdu'ya çıkan bölgede köşe dükkan yıllardır her türlü yatırımı yaptı, bakkaldan, büfeye, restauranttan meyhaneye her türlü girişim yapıldı ama maalesef bir türlü olmadı. Hani sokağa iskemble atsan para kazanırsın dedikleri yerlerden ama olmadı mı olmuyor işte.

Kale arkası Yaşar Holding'in karşı sırası aynı makus talihi çeken bölgelerden birisi. Buraya lokantalar, dershaneler, kafeler vs denendi ama bir türlü olmadı. Biraz ilerisinde yemek mekanları müşterilerini oturtmak için ayakta bekletirken bu taraf bir türlü dikişi tutturamadı.

Çankaya'da da eski itfaiye'nin karşısında her seçim zamanı seçim bürosu olan ondan sonra kısa dönemlerle bazı işletmelerin açılıp kapandığı bir kaç bina daha var.

Neden diye sormadan edemiyor insan?
Binanın mı enerjisi düşük, konumun mu incelenmesi gereken konular bizce.

Aklımıza takıldı dikkat ederseniz sizin daha fazla örneğiniz olacağını göreceksiniz.  

Yorumlar

Popüler Yayınlar