Sömestr Çocuklar İçindir
SÖMESTR PROGRAMI

26 OCAK Salı
YER: Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi
26 OCAK Salı SEANSLAR: 13.00 ve 15.00 // YARAMAZ KEDİ

30 OCAK Cumartesi
YER: Sabancı Kültür Sarayı
30 OCAK Cumartesi SEANS: 12:30 //ORMAN KURBAĞASI PİPA
30 OCAK Cumartesi SEANSLAR: 14:30 ve 16:00 // YARAMAZ KEDİ

31 Ocak Pazar
Yer: Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi
31 OCAK Pazar SEANS:13.00 // ORMAN KURBAĞASI PİPA
31 OCAK Pazar SEANS:15.00 // KAR FARESİ TİX

4 Şubat Perşembe
Yer: Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi
4 ŞUBAT Perşembe SEANSLAR: 11.00 ve 14.00 // ORMAN KURBAĞASI PİPA
Orman Kurbağası Pipa Oyunu;

Yeşil kurbağalar ormanında renginden dolayı hiç bir arkadaş bulamayan kırmızı kurbağa Pipa, bir gün karşısında oltasıyla balık avına çıkan yeşil renkli kurbağa Artriks'le karşılaşır ve hayatı değişir. Kargaların kurbağaları kovalaması ve kurbağaların Pipa'ya oynadıkları amansız oyunları bakalım kaplumbağa Yavaş bozabilecek mi? Pipa tüm yeşil kurbağalara derslerini verebilecek mi? Ve artık hayali olan tüm kurbağalarla göklere hep birlikte zıplayabilecek mi?
Yazan Yöneten: Savaş Tercan

Yaramaz Kedi Oyunu;

Yaramaz Kedi, yaramaz mı yaramaz, akıllı mı akıllı bir kedi olan Sarman ve onu canından çok seven, her gün taze sımsıcak süt ve en güzel ciğerlerle besleyen, ayağına bir kıymık bile batsa günlerce uykusuz kalan sevimli, cömert, dünyalar tatlısı çiftçi kadın ve kocaman şapkası, çiçek desenli tulumu, kıvrım kıvrım saman sarısı saçlarıyla kargaların baş düşmanı, güzeller güzeli Korkuluk Piko ve de sonradan bu üç kahramanın yaşadıklarına dahil olan Sihirli Kırmızı Çekirgenin hikayesidir.

Kar Faresi Tix

konusu: Çok sıcak bir gün.. Tix ve arkadası Utek sıcaktan bunalmış bir durumda çaresizce havanın soğumasını beklemektedirler.. Ne yapsalar da bu sıcak ve nemli havadan kurtulsalar?
Bir gün maceracı bir fare olan Tix’in aklına müthiş bir fikir gelir Bu fikir sayesinde hem sıcak havadan kurtulacak ve bu durumdan dolayı da ormanın kahramanı ilan edileceklerini umarak Zima dağına çıkmaya karar verirler.. Ama bir kızıl dağ tilkisi olan Çino’yu hesaba katmazlar.
Sinsi ve üçkâğıtçı olan Çino bu iki maceraperest kahraman adayını o kadar rahat bir şekilde tuzağına çeker ki bizim hayalperestler düştükleri durumu kavrayana kadar Çino çoktan bizimkilerin evlerini bulmuştur bile.
Ama fare Tix’in de Çino'ya karsı bir planı vardır, çok riskli olan bu planı acilen Utek'in yardımıyla gerçekleştirmek için çok az bir zamanı kalmıştır..
Macera dolu danslı müzikli türdeki eğlenceli ve eğitici çocuk oyunu Kar Faresi Tix hayalleri bir kez daha neşe ve umutla dolduruyor...

Oyunlarımız, 3-12 yaş grubu arasındaki çocuklarımıza ve çocuk ruhunu yitirmeyen velilere/ailelere hitap etmektedir.
Oyun süreleri 50 dakikadır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar