Red Bull Anadolu Break

Geleneksel danslarımızı break dansla buluşturan Red Bull Anadolu Break sahneye taşınıyor. Red Bull BC One All Stars  ekibinden B - boy'lar RoxRite ve Neguin'i Flying Steps'in kurucularından koreograf Kadir Amigo Memiş ile Anadolu'da bir araya getiren ve Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan proje bu kez bir dans gösterisi olarak izleyici ile buluşacak. 15 Ekim'de AASSM'de ...

Sokağın ruhundan doğan break dans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor.

5 şehri kapsayan Anadolu turnesine çıkan; modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengârenk dansların ve kültürün hikâyesini sahneye taşıyacak olan Red Bull Anadolu Break dans gösterisinin sanat yönetmenliğini ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor.

Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren break dansın modern figürleri bir araya geliyor. 2014 yılındaki belgesel çekimlerinin hemen ardından yapılan dansçı seçmeleri ile 4 B – Boy, 1 B – Girl, 1 modern dansçı ve 2 geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibi tamamlandı. Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (Fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturuyor.

Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip – hop sahnesinin usta beat – maker’ı Da Poet üstleniyor. Gösterinin kostümleri ise DB Berdan markasının yaratıcılarından Begüm Berdan’a emanet edildi. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Bölümü kostüm arşivi üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tasarımcılar, aldıkları ilhamla geleneksel motiflerin modernize edildiği kostümler hazırladı.

Red Bull Anadolu Break sahne gösterisi 9 Ekim’de prömiyerini İstanbul’da yaptıktan sonra, 10 Ekim’de yine İstanbul’da, 11 Ekim’de Ankara’da, 13 Ekim’de Eskişehir’de, 15 Ekim’de İzmir’de, 31 Ekim’de ise Antalya’da izleyicilerle buluşacak.

Yer:  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi / Büyük Salon
Saat: 20.00
Bilet Fiyatları:  Tam   50 TL
Öğrenci  30 TL

Yorumlar

Popüler Yayınlar