Sevgimiz Yeter


ZİÇEV – Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı,  engelli öğrencinin tüm gelişimini içeren motor, dil, zihin, sosyal ve özbakım alanlarında potansiyelini en üst düzeyde gerçekleştirmek, akademik destek vermek, topluma uyumunu sağlamak ve sonuçta bağımsızlığını kazanmasını desteklemeyi amaçlayan eğitim kurumudur.

Sergi Tarihi: 12 – 15  Haziran 2015
Açılış Saati: 12 Haziran Cuma  18.30
Yer: İzmir Resim Heykel Müzesi – Şeref Akdik Sergi Salonu, Konak-İZMİR
Cummins şirketi, çalışanlarının da bu tür projelerde yer almasını sağlayarak sosyal sorumluluk projelerini destekleyen bir politika izlemektedir.

2015 yılı sosyal sorumluluk projesi olarak, İFOD-İzmir Fotoğraf Sanatı desteği ile ZİÇEV öğencilerine fotoğraf eğitimi verilmesi, eğitim sonunda açılacak sergi ile zihinsel engelli bireylerin topluma uyumuna katkı yanında farkındalık yaratılması amaçlanmıştır.

Her zaman bu tür sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi ilke edinen İFOD, bu projeye Yönetim Kurulu Başkanı A.Beyhan Özdemir başkanlığında Atilla Özdemir,  Aylin Telef, Berna Fişek Kızıltan, Celal Erdem, Levent Çanakkalelioğlu, Melike Tunalı, Nilgün Özdemir, Zafer Gazi Tunalı ile eğitim vermiştir. Eğitim sonunda ZİÇEV öğrencilerinin çektikleri fotoğraflar seçilerek, sergi için hazır hale getirilmiştir.

Bu kapsamda ZİÇEV-Cummins-İFOD işbirliğiyle zihinsel engelli öğrencilerle yapılan çalışma sonucunda, öğrencilerin fotoğraflarından oluşan sergi 12 Haziran 2015  Cuma günü açılıyor.

FOTOĞRAFÇILAR:

Alev Kılıç
Alev Pekçolak
Atiye Gürleyen
Coşkun Çetinkol
Gökhan Uluekmekçi
Göktuğ Aşçıoğlu
Habibe Elkomak
Haktan Şahinoğlu
Hanife Gündoğan
Hüseyin Birgül
İrem Ünlüeroğlugil
Merve Çandar
Murat Naci Tarhan
Serdar Karalı
Serhat Işık
Şükran Karateke


Kaynak: IFOD Resmi İnternet Sayfası

Yorumlar

Popüler Yayınlar