Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü

İnönü Vakfı’nın öncülüğünde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye’deki ilk dijital sergi, “Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü”, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açıldı.

Sergi 17 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Giriş Galeriler'de...

Çocuklar için “Zamanda Yolculuk”

Küratörlüğünü Prof. Dr. Zafer Toprak’ın, tasarımını Çağdaş Arpaç ve Dr. Fatma Türe’nin yaptığı yeni medya teknolojileriyle düzenlenmiş sergide ziyaretçiler dokunmatik ekranlar sayesinde interaktif olarak belge ve fotoğraflara ulaşabiliyor. Sergi dört ana bölümden oluşuyor: “İsmet İnönü’nün Yaşamı”, “Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü”, “Lozan Konferansı ve Antlaşması”, “İsmet İnönü ve Dış Politika”. Çocuklar için de özel olarak hazırlanmış “Zamanda Yolculuk” başlıklı bir bölüm yer alıyor.

Sergi Lozan’ın imzalanmasından Cumhuriyet’in ilanına ve Cumhuriyet döneminin ilk yıllarına kadar yaşanan süreci, önemli olayları ve toplumsal dönüşümü anlatıyor.

Aynı zamanda Türkiye’deki ilk dijital sergi olma özelliğini de taşıyan Lozan’dan Cumhuriyet’e İsmet İnönü Sergisi, 30 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak. Sergi, pazar ve resmi tatil günleri hariç 09.00 – 17.30 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek.

Tür: Fotoğraf Sergisi

Gezilebilecek Saatler:  09:00 – 17:30 (Hafta içi ve cumartesi günleri)
 PAZAR GÜNÜ KAPALIDIR.


GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

Yorumlar

Popüler Yayınlar