KHALİFESCHUMACHERTRİSTANO

12 Mart 2015

20:30 AASSM Küçük Salon

KHALİFESCHUMACHERTRİSTANO

Bachar Khalifé, perküsyon

Pascal Schumacher, vibes, marimba, glockenspiel

Francesco Tristano, piyano, elektronik

Bir kaç anahtar kelime ile anlatacak olursak: huzur, mizah, berraklık. Uygun kelimeler tutku, merak ve iletişim de olabilirdi. Ve doğal olarak bir tutam gösteriş. Sanatçılar bir üsluba ihtiyaç duyarlar aksi takdirde onları dinlemek için bir nedenimiz olmazdı. Buna bir de çeşitlilik, kontrast, biraz uyumsuzluk, doğaçlama ve iyi ölçüler için dolaysızlık ekleyin. İşte böylece Bachar Khalifé, Pascal Schumacher ve Francesco Tristano’nun müziğini tanımlamış olduk.

Bu müzik öylesine çok yönlüdür ki dinleyen kişiye bağlı olarak farklı yorumlanabilir. Klasik müzik dinlemeye alışkın olanlar onları dinlerken kendine has bir ağırbaşlılık gözlemleyecektir. Francesco Tristano Bach’ın eserlerini yorumlamasıyla tanınmaktadır.

Caz severler, onun doğaçlamalarıyla keyiflenirken Pascal Schumacher de özgürce keşfedilen müzikal alanlarda ustalaşmaktadır. Ve grubun diğer bir üyesi Arap müzik kültürüne aynı zamanda Fransız çevrelerin ritmik açıdan renkli ses dünyasına sahip olan Bachar Khalifé’dır. Khalifé uzak yerleri aksettiren akustik anları simgelemektedir.Yorumlar

Popüler Yayınlar