Egeli Sanatçılar


İş Sanat İzmir Galerisi, geçtiğimiz sezon Kent-Mekân-Süreç Sergisi’nde İzmirli usta ressamların eserlerini ağırlamasının ardından bu kez Egeli sanatçıları bir araya getiren özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Farklı alanlarda yetkin, birikimli ve yeniliğe açık sanatçıları aynı çatı altında toplayan Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği’nin (EGESDER) desteğiyle hayat bulan sergide tabu teması çerçevesinde ortaya konulan eserler sergilenecek.

Birçok sanat dalının bir arada izlenmesine imkân tanıyan sergiye, 47 sanatçı 80’e yakın eseri ile katılıyor. Sergide sanatçıların resim, heykel, seramik, grafik, enstalasyon ve geleneksel el sanatları gibi sanatın farklı disiplinlerinden eserleri ziyaretçilerle buluşacak.

Sanatın genç kuşak nezdinde de benimsenmesi için eğitim faaliyetlerinde bulunan derneğin üyeleri sergi bünyesinde ortaokul ve liselere yönelik çeşitli atölye etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Genç sanatçılara eserlerini sergileyebilecekleri yeni platformlar sağlamak amacıyla 2014 yılında temelleri atılan EGESDER bünyesindeki sanatçıların katılımıyla açılacak bu karma sergi, 21 Ocak 2015 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında İş Sanat İzmir Galerisi’nde ziyaret edilebilir.


Yer: İş Sanat İzmir Galerisi
Adres: Çobanoğlu Zeki Bey Cad. No:2, Konak, İzmir
Tel: (0232) 482 09 39

Galeri pazar, pazartesi günleri ve resmi tatiller hariç, 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar