“Dalga” Ege’ye Vurdu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 2014 Sedat Simavi Görsel Sanatlar Ödülü’ne layık görülen Onay Akbaş’ın “Dalga” Resim Sergisi, 15 Aralık 2014 – 31 Ocak 2015 tarihleri arasında, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek... 


Sanat yaşamını 1988’den beri Paris’te sürdüren, dünyanın birçok kentinde ve sanat fuarlarında 50’den fazla kişisel sergi düzenleyen Onay Akbaş, Ankara ve İstanbul’dan sonra ‘Dalga’ konseptli sergisinin 3. etabını bu kez, “Dalga” Ege’ye Vurdu.. diyerek, İzmir’deki ilk kişisel sergisini Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenliyor.

Ege Üniversitesi’nin 60. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde açılış etkinliği olarak düzenlenecek sergide sanatçı, son dönemlerde dünya üzerinde halkların sınırları zorlayan eylemlilik hali ve oradan oraya savurduğu bireyin ‘varoluş hezeyanlarına’ parmak basan estetik ve felsefi göndermeleri hedefleyen büyük boyutlu tuvallerinde, merkezden dışa doğru, dört yönlü hareket eden ‘Dalga’ formalarındaki enerjiye dikkat çekmektedir.

Aynı zamanda, sanatının kendi içindeki süreçlerindeki devinimleri de izleyicinin yeniden gözden geçirmesini sağlayacak işlerini de bu sergi kapsamında harmanlayarak, İzmirli sanatseverlerin Akbaş’ın sanatıyla ilgili bütüncül bir izlenim edinmesine yardımcı olacaktır.

EÜ Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde 15 Aralık 2014 saat: 18.00’de açılacak sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz.

Yorumlar

Popüler Yayınlar