Haydi Oynayalım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi, Polonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 600. yıldönümü dolayısıyla Polonya’dan getirilen “çocuklar için tasarım” sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Haydi Oynayalım” adlı ücretsiz sergi, 31 Ekim-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası’nda hafta sonları da dahil olmak üzere 11.00 - 18.00 saatleri arasında gezilebiliyor...


Toplu ziyaretler;  5'er kişilik gruplar halinde gerçekleştiriliyor. Çocukların rehber eşliğinde sergiyi gezebilmeleri için; olası kalabalık halinde ziyaretçileri bekletmemek adına okulların toplu ziyaretleri öncesinde ziyaret tarihi belirlemek üzere İzmir Akdeniz Akademisi ile iletişime geçmeleri öneriliyor.


Haydi Oynayalım” Sergisi, Polonya çocuk tasarımının en ilginç örneklerini çekici bir biçimde sergiliyor. Bir oyunla birleştirilen sergi, çocukları oyuna katılmak ve her ürünü deneyerek keşfetmek için adeta kışkırtıyor. Düzenleyiciler, animatörlerin bir dizi atölye çalışması yürütecekleri, sergilenen ürünlerin her birinin arkasındaki hikayeyi anlatacakları bir oturma odası oluşturuyorlar. Oturma odasının ziyaretçileri Polonya yayıncılarının yayınladıkları güzel illüstrasyonları olan kitapları görebilecek, rahat koltuklarda oturabilecek, Polonya oyunları oynayıp, Baobaby Stüdyo tarafından tasarlanan haritayı boyayabiliyor  ve yeni oyuncakları deneyebiliyor.


Sergi ve ziyaret programları için belirtilen adres ve telefonlardan bilgi alınabilir. 
Ayşegül Sabuktay Aktaş  aysabuktay@gmail.com  Tel: 293 38 45 
Aslı Topal  aslitopal@izmir.bel.tr Tel: 293 4611 
Mustafa Demiröz: Tel: 293 4615

Yorumlar

Popüler Yayınlar