Bir Parça Ay Biraz Kuş


Çağıl Kaya `Bir Parça Ay Biraz Kuş` başlıklı konseriyle 11 Kasım`da İzmir Sanat`ta...

"bir parça ay biraz kuş” isimli albümünü Mayıs 2014’te yayınlayan Çağıl Kaya, çoğunun sözü ve müziği kendine ait olan parçaların yanında, yeni bestelerini ve yorumlarını  İzmirli cazseverler ile paylaşıyor.

Konserde yer alacak sanatçıların her biri gerek kendi projeleri, gerekse yer aldıkları gruplardaki başarıları ile tanıdığımız müzisyenler;  Kürşad Deniz (piyano), Kağan Yıldız (kontrbas), Serhan Erkol (saksofon), Tamer Temel (saksofon), Amy Salsgiver (vibrofon) ve Cem Aksel’den (davul)  Çağıl’ın müzikal hikayesine hayat veriyor.

Çağıl Kaya 

Happy People’, ‘Çağıl Kaya Band’ ve ‘bir şeyler eksik’ isimli projeleriyle tanıdığımız Çağıl Kaya bugüne kadar Cem Aksel, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Alper Yılmaz, Volkan Öktem, Yahya Dai, Serkan Özyılmaz, Serhan Erkol, Tamer Temel, Matt Hall, Engin Recepoğulları, Bora Çeliker, Volkan Hürsever, Deniz Dündar, Kürşat And, Ferit Odman, Volkan Topakoğlu, Eylül Biçer gibi isimlerle sahne aldı.

İstanbul Caz Festivali, ODTÜ Caz Günleri, Ege Üniversitesi Kampüste Caz Günleri gibi sayısız festival ve konserde yer alan Çağıl Kaya, 2009 yılından bu yana ‘Happy People’ grubu ve 2012’de Alper Yılmaz ile beraber oluşturdukları ‘bir şeyler eksik’ projesinde yer almaya devam ediyor.  Ayrıca kendi projesi ‘Çağıl Kaya Band’ ile Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenleri ile konserler veriyor. Ankara’da doğan Kaya, Ege Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Müzikoloji Bölümü’nü bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Müzik Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.


Yorumlar

Popüler Yayınlar