İzmir'in Gizli Cennetleri

Arkeolog Şükrü Tül rehberliğinde Bozdağ Yayları'nde enfes bir geziye ne dersiniz? 

İzmir'i yaşatan Ebruli Tur, havaların serinlemesini bekleyememiş anlaşılan. 31 Ağustos'ta Ödemiş - Bozdağ'da nefis bir tur düzenliyor...Sabah saat 07.30 'da Karşıyaka/ Yunuslar'da; 08.00'de Alsancak/ Lozan Meydanında buluşup, Ödemiş'e hareket ediyoruz. Araçta küçük bir ikramla açlığımızı geçiştirmeye çalışıyoruz. Çünkü Ödemiş'e vardığımızda, ayran eşliğinde Tengül pidesi ile yöresel bir sabah kahvaltısı programlıyoruz.

Dünya mirasına girmesi beklenen Birgi'den geçerken, ayrıntılı Birgi gezisini başka bir güne bırakıyoruz. Bugün sadece Ulucami'yi görüp, köylere doğru yola devam ediyoruz...

Hacıhasanlar, Kemer, Yılanlı Köyü,  yavaş yavaş sonbahara hazırlık yapıyorlar, toprağın derin kokusunu sürünmüşler.. Ulu kestane ağaçları ve vadinin görüntüsünü seyretmeye doyamıyoruz. 

Yılanlı Kale eski bir Bizans Kalesi; dağların arasında az bilinen bir vadide. Adının Yılanlı Kale olmasına bakmayın, yılanları bol olduğundan değil, sadece vadinin sessizliği ve yalnızlığı ile ilgili bir yakıştırma. 

Öğle yemeğinde Yılanlı Köyündeyiz. Buz gibi suların çıkış yeri olan bu güzel mesire yerinde, balık havuzları var. Bir aksilik olmazsa alabalık yada tandır  yiyebiliriz.... 

Yemekten sonra anıt kestane ağaçları arasından, eski kale kalıntılarına yürüyoruz. Dağın tepesinden uçsuz bucaksız ovayı, ufukları kuşbakışı seyrediyoruz.  Akşam saatlerinde morlara bürünen dağların güzelliği beynimizde bin bir kartpostalın izdüşümüne dönüşüyor. Akşama doğru,  Ödemiş - Bayındır üzerinden İzmir'e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI: 70 ,- TL  
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, sabah kahvaltılık ( tengül pidesi-ayran) 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği ve içecekler.

NOTLAR: 
**Güzergâhımız dağ yolu olduğu için otobüsle değil, küçük araçla ulaşım söz konusudur.
**Günü birlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez. 
**Erken rezervasyon yaptırmanızı ve ödeme yaparak kesinleştirmenizi rica ederiz. 
**Son rezervasyon tarihi 29 Ağustos 2014, Cuma günüdür. 
**Belirtilen rota ve buluşma noktaları dışında yolcu alınmamaktadır. 
**Tura gelirken yanınıza şapka, güneş gözlüğü almanızı, rahat yürüyüş ayakkabıları giymenizi tavsiye ederiz.
**Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

Yorumlar

Popüler Yayınlar