İzmir İçin

İzmir Büyükşehir Belediyesi, maliye hazinesine devredilen özel idare mallarını alabilmek için dava açıp kampanya başlatırken sosyal medya üzerinden gönüllü hareketi kuruldu. İnternet sitesi www.izmiricin.org üzerinden imza kampanyasının startı verildi. Toplanan imzalar Ankara’ya gönderilecek.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Valiliği arasında krize neden olan özel idare mallarının paylaşımı nedeniyle çıkan tartışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun “hakkımızı istiyoruz” diyerek yargıya götürdüğü paylaşım sürecine sosyal medya üzerinden de tepki geldi. Belediye aylık bülteninin tamamına yakınını bu konuya ayırırken internet sitesi üzerinden kampanyaya destek çıkıldı. www.izmiricin.org isimli internet sitesi üzerinden imza kampanyası başlatıldı. Sitede bu zamana kadar çıkan haberler ve konuyla ilgili açıklamaların yanında kitlelere mesajlar da veriliyor. Kampanyada ayrıca kişiler gönüllü de olabiliyor.

İmza Toplanacak

İnternet sitesi üzerinden kampanyanın geniş kitlelere yayılması hedeflenirken imza toplanacak. Kişinin adı ve soyadının yanında bulunduğu ilçeyi de yazarak vereceği kampanyanın ana mesajında, “İzmir’in yerel servetine sahip çıkıyoruz. İzmirliler, olarak bizler kentin en değerli arazilerinin özelleştirme yoluyla satılarak imara açılmamasını, nefes alacağımız alanların talan edilmemesini istiyoruz. Yeşil alanların, tarım arazilerinin, fidanlıkların, meraların ve tarihi yapıların ‘kamu mallarını satma konusunda hünerli, AVM sevdalısı’ bir anlayışa teslim edilmesi kabul etmiyoruz. Kent serveti satılamaz. İl özel idare malları kentlinindir. İzmir malı İzmir'de kalmalı” cümlelerine yer verildi.  

Yorumlar

Popüler Yayınlar