Eşsiz Bir Kent Rehberi


Yengen adında bir blog açmak fikri kentimizin değerlerine sahip çıkmak, tanımayanlara rehber, unutulan değerleri hatırlatmak gibi düşüncelerle doğdu. Her telden çalacağımız için karışık kumrunun adı olan Yengen'i tercih ettik. Sizlere bir şeyler paylaşabilmek adına araştırmalar yaparken 5 yıl boyunca o kadar çok şey öğrendik ki, anlatılmaz. Biz diye yazmamızda bir sakınca yok çünkü bu bloga katkı veren bir çok insan ve kurum var. Bilgilerini, haberlerini, detaylarını en önemlisi samimiyetlerini paylaşıyor bizimle. 

İşte bu samimi paylaşımlardan birisi daha önümüzde; daha önce blogumuzda çeşitli defalar klipleri, kitapları ve diğer haberleri ile konu olan İzmir Gourmet Guide, yani bir diğer deyişle İzmir Lezzet Rehberi 5. kitabı ile karşımıza çıkıyor. 


Kitap demekte sakınca görmüyoruz zira rehber kitap boyutlarına; 480 sayfa. 

İçerisinde yaklaşık olarak 1380 mekanın bilgisini bulabileceksiniz. Neredeyse mahallenizdeki kahvenin tostlarını bile anlatacaklar :) 

Şaka bir yana kent tarihine eşsiz bir eser kazandırmışlar. 

Mandal Ajans ekibini bu eserleri için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Takipçilerimize de bu kitabı edinmelerini ve rehber olarak ellerinin altında bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Kitabı inceledikten sonra farkına varacaksınız ki İzmir'in bir kaç restorant ve cafesini biliyormuşsunuz. Ayrıca mobil cihazlar içinde APP Store'den uygulama indirebilir ve sürekli yanınızda bir rehber bulundurabilirsiniz. 

İlerleyen günlerde anektot tadında kitaptan bazı parçaları paylaşmaya çalışacağız. 


Yorumlar

Popüler Yayınlar