İhtiyar Balıkçı ve Deniz

Aliağa Açıkhava Tiyatrosu, 24 Temmuz'da Türk Tiyatro ve Sinemasının duayenleri arasına giren Erkan Can'ın oynadığı İstanbul Halk Tiyatrosu'nun oyununa ev sahipliği yapıyor...

Yıldıray Şahinler’in yazdığı oyunda usta oyuncu Erkan Can, İhtiyar Balıkçı’yı canlandırıyor. Oyun yeni dünya düzenine ayak uyduramamış deniz adamının mücadelesini komedi yoluyla anlatıyor.

İstanbul Halk Tiyatrosu 2013~2014 sezonu için yepyeni bir oyun hazırlıyor. Yıldıray Şahinler’in yazdığı oyunda Erkan Can’ı İhtiyar Balıkçı rolünde izleyeceğiz. Oyunda ayrıca Yıldıray Şahinler (Genç), Orhan Eşkin (Geçmişten gelen adam), Buse Sinem İren(Geçmişten gelen kadın) ve Salih Kırlı(Tayfa) da rol alıyor.

Oyun hem deniz insanını, hem insanın yaşam karşısındaki mücadelesini, hem de yaşam boyu mücadele eden insanın yeni dünya düzeni tarafından kullanılıp kenara atılışını komedi yoluyla anlatıyor.

Oyun içinde oyun tekniğiyle kurulmuş olan oyun, kulübesinde adeta ölüme yatmış olan ihtiyar bir balıkçıyı hayata döndürmek için genç tayfanın onu geçmişine, anılarına, denize döndürme çabasıyla oynanan hikayelerden oluşuyor. Geçmiş katman katman açıldıkça bir yandan İhtiyar Balıkçı’nın öyküsünü, bir yandan da o öykünün ardındaki gerçekleri öğreniyoruz.

Yazan:   Yıldıray ŞAHİNLER
Yöneten : Yıldıray ŞAHİNLER

Sahne Tasarımı: Barış Dinçel

Oyuncular:
Erkan CAN
Yıldıray ŞAHİNLER
Orhan Eşkin
Salih Kırlı
Buse Sinem İren
Yönetmen yrd. :  Buse Sinem İren, Salih Kırlı
Kaynak: İstanbul Halk Tiyatrosu İnternet Sitesi

Yorumlar

Popüler Yayınlar