Foça'da 2 Kişilik Sergi

N.1 Art Gallery bu kez 2 kişilik bir sergiyle 4 Temmuz cuma günü saat 18:00'de yapılacak açılış kokteyli ile sanatseverleri karşılamaya hazırlanıyor. Sergi 13 Temmuz Pazar akşamına kadar görülebilir....

Roma Güzel Sanatlar Akademisi'nde eğitim almış Italyan Sanatçı olan Sergio Angeli görünürde tesadüf eseri izlenimini uyandıran fakat aslında sağlam bir konstrüktif yapı üzerine kurulu resimleri ile unuttuğumuz gerçekleri, karanlığın estetiğini bize hatırlatıyor. Ayrıca şair de olan sanatçı Sergio Angeli resim altı şiirleriyle de sanat seyircisini etkiliyor.

Diğer sanatçı Berrin Vardar, Accademia

di Belle Arti Fidia'da sanat eserleri restorasyon ve konservasyon uzmanlığı okudu. Sırasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Resim Anasanat Dalı, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Master yapan sanatçı İtalyan Artisti Informali grubunun da küratörlüğünü yapmakta. Bu ortak sergi aynı zamanda Türkiye- İtalya arasında bir sanat köprüsü olması açısından da önem taşıyor.
__________________________________________________________________________
N.1 Art Gallery Proudly presents the exhibition bi-personal. Artists Berrin Vardar & Sergio Angeli. Exhibition that starting with a cocktail on 4th july 2014 friday, can be seen until 13th july. Sergio Angeli is a contemporary artist who lives in Roma, educated Roma fine Arts Academy, with his poems and dark vision of art works completing eachother and makes persons entering the reality that they decline to visit. carefully selected words, which is ostensibly as a coincidence movements but in reality based on reality planned structures. Artist Sergio Angeli continues to live and working in his own studio in Roma. Berrin Vardar is graduated Dokuz Eylül Universitesi painting department,Yaşar University Master Class,Art and Design department, she became specialist of art works restoration and conservation in private academy Accademia di Belle Arti Fidia Italia. She works as a curator and artist and lives in İzmir Turchia.

This exhibition has an importance for both two artists in two ways;first as being first bi-personale and the second as an international art bridge that created between Turkey and Italia.

Yorumlar

Popüler Yayınlar