Resim Sergisi


 Çetin Emeç Sanat Galerisi 14 Nisan'da başlayacak olan Resim Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor. Tülin Çiçek ve Selda Karaefe'nin resimlerinin sergileneceği Galeri / Mayıs'a kadar her gün ziyaret edilebilir...


TÜLİN ÇİÇEK
 

1962 doğumlu olup Bursa Osmangazi İlkokulu ve Ticaret Lisesini bitirdi. Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Personel ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında görev yaptı. U.Ü. Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü Resim Ana Sanat Dalından mezun oldu. 1992-2001 yılları arası Bursa Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi'nde Resim-İş öğretmeni olarak görev yaptı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şefik Bursalı Sanat Galerisinde 1988-1989 tarihinde sablaj sergisi açtı. U. Ü. Sanat Galerisinde Uludağ Üniversitesi öğretim elemanları ve eşlerinin katıldığı karma sergide takı tasarımı ve el sanatları ile ilgili ortak bir sergiye katıldı. 201-2011 ve 2011-2012 tarihlerinde Rektörlük Sanat Galerisinde eğtim verdiğiarkadaşlarıyla birlikte kağıt rölfey sergisi açtı.

Aralık 2013 tarihinde Bursa Zafer Plaza A.V.M'de Ocak 2014 tarihinde Bursa Konak Kültür Merkezi'nde sergi açtı. Çeşitli kurum ve kuruluşların düzenlemiş olduğu yarışmalarda öğrencileri ile birlikte değişik ödüller aldı. Yine bazı kuruluşların düzenlemiş olduğu resim ve desen yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nin drama kursuna katıldı. Halk oyunları eğiticiği sertifikası almış olup ekibiyle birlikte Bursa birinciliği, bölge birinciliği ve Türkiye derecesi olarak ödüller aldılar. İspanya Brcelona'da düzenlenen festivallere katıldılar...

Halen Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Güzel Sanatlar Bölümü Okutman kadrosunda olup, aynı zamanda Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü, Okulöncesi Bölümü, Türkçe Öğretmenliği Bölümü, Sağlık H.M.Y.O. ve Sağlık Yüksekokulu, Yenişehir MY.O'da "Güzel yazı Teknikleri ve Öğretimi", Görsel Sanatlar Öğretimi", "Drama", "Resim-İş Öğretimi" dersleri verdi.

Güzel Yazı Teknikleri ve Öğretimi ile ilgili yayımlanmış kitabı bulunmaktadır.

SELDA KARAEFE
  
Kütahya'nın Şaphane ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Kütahya'da tamamladı. Tülin Çiçek'ten 3 yıl rölyef dersleri aldı. 4 adet sergiye katıldı. Yaklaşık 150 adaet kağıt rölyef tablosu yaptı. Kağıt rölyef çalışmalarına devam etmektedir.
 
Açılış: 14 Nisan Pazartesi / 18.00

Yer: Çetin Emeç Sanat Galerisi
 

Yorumlar

Popüler Yayınlar