Tanini Trio Konseri


2006 yılında kurulan, kanunda Tahir Aydoğdu, neyde Bilgin Canaz, piyanoda Hakan Ali Toker’den oluşan Tanini; Doğu ve Batı müzik kültürleri arası köprüler kurarak dünya insanları arasında dostluk ve barışı pekiştirmeyi amaçlamaktadır.
 

Repertuvarlarını, Türk motifleriyle işlenmiş Batı eserleri ve Batı üsluplarında düzenlenmiş Türk eserleri oluşturur. Her biri uluslararası platformda deneyimli ve alanlarında en iyilerden olan bu sanatçılar; yetkin ve kaliteli icralarının yanı sıra; orijinal fikirleri, beste ve düzenlemeleri, çok yönlü müzik zevkleri, sahneye taşıdıkları renkli kişilikleri, yer yer beraber çalıştıkları konuk sanatçılar, sürprizler ve dinleyiciyle etkileşimleriyle insanları büyülemeyi, yakınlaştırmayı, eğlendirmeyi ve düşündürmeyi başarıyorlar.
 
Konser 25 Aralık Çarşamba akşamı İzmir Sanat'ta...


Bugüne kadar çaldıkları seçkin mekanlar arasında; T.C. Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Esma Sultan Yalısı, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi, ABD Merkez Bankası, T.C. Merkez Bankası, Washington D.C. ve Seul büyükelçiliklerimiz, Frankfurt Sanayi ve Ticaret Odası (Almanya) ,Budapeşte(Macaristan) ve Vilnius (Litvanya) bulunmaktadır.  Tanini, Amerikan Merkez Bankası binasında canlı müzik yapan ilk topluluk olmuştur. 2009 yılında Türkiye’de yapılan Medeniyetler İttifaki 2. Forum’unda  pek çok ülkenin devlet başkanları ve ileri gelenlerinin huzurunda çalmıştır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar