Marimba Trio


Marimba Trio adlı topluluk, 17 Aralık 2013, Salı akşamı saat 20.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde vereceği muhteşem konserle ilk kez İzmir’de sanatseverlerle buluşacak.

Marimba Trio”, dünyaca ünlü marimba sanatçısı Takayoshi Yoshioka ile, önemli Türk bestecilerimizin topluluk için bestelemiş oldukları (Onur NURCAN'ın “Şibumi”, İlyas MİRZAYEV'in “Spring(Bahar)" adlı eserlerinin prömiyerinin yapılacağı konserle,  Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.


İzmirli marimba sanatçısı Lerzan Tuncer'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan bu özel konser projesi, Türk ezgilerinin marimbalarla yorumlanması  bakımından da Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip.

İsviçre'deki "Three Friends Drumming" adıyla oluşturdukları grupla verdikleri konserlerden sonra "Marimba Trio" ismiyle sahne alacak olan grup, 17 Aralık'ta A.Adnan Saygun Sanat Merkezi küçük salonunda konser verecektir.

Farklı milletlerden ve kültürlerden insanların, müziğin evrensel diliyle bir araya gelip, uyum içinde harika işler çıkartabileceklerini göstermeyi amaçladıklarını belirten Yaşar Üniversitesi Öğretim Elemanı Lerzan Tuncer, "Amacımız müziğin evrensel dilini kullanarak barışa ve insanlığa katkı sağlamaktır" dedi.

Yorumlar

Popüler Yayınlar