Evrim Demirel Ensemble

Besteci, piyanist ve aranjör Evrim Demirel’in önderliğinde bildiğimiz müzikal unsurları bilmediğimiz bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan “Evrim Demirel Ensemble” grubu, 31 Ekim 2013 Perşembe günü saat 20.00'de İzmir Sanat'ın konuğu oluyor...
Etkinlik 31 Ekim 2013 akşamı saat 20.00'de İzmir Sanat'ta...
Bilet Fiyaları:
Tam: 7.50 TL
Öğrenci: 4.00 TL
Piyano ve Continuum’da Evrim Demirel, Vokal ve Tanburda Özer Özel, Kontrbasta Volkan Toprakoğlu ve Davulda Erdem Göymen’den oluşan topluluk,  Demirel’in bestelerinin yanı sıra halk müziğinden tasavvuf müziğine kadar çeşitlilik gösteren geleneksel Türk Müziği eserlerinin düzenlemelerini yorumlayacak.

Topluluk, Türk Makam Müziği’nin önde gelen ustalarından biri olan Özer Özel’in katkıları ile farklı ve özel bir tını dünyası oluşturmaktadır. 

EVRİM DEMİREL  PİYANO – CONTINUUM
İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünü'de eğitim görmüş ve Nergis Sakirzade'den piyano dersi almıştır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, teori-kompozisyon bölümünde Elhan Bakihanov ile kompozisyon çalışmış, bu kurumun ön lisans diplomasını aldıktan sonra Hollanda'ya giderek Rotterdam Konservatuarı'nda Klaas de Vries ile kompozisyon, Rene Uijlenhoet ile elektronik müzik ve Rob van Kreeveld ve Johan Clement ile caz piyano çalışmış, bu okulun kompozisyon ve caz piyano bölümlerinden mezun olmuş ve kompozisyon dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Evrim Demirel, şu an halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Duysal Tasarım Bölümü'nde öğretim görevliliği yapmaktadır.

Demirel'in yapıtları Hollanda yayınevi "Donemus" tarafından yayınlanmış; Avrupa'daki bir çok yeni müzik festivalinde yer almış, Hollanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya, İtalya, Estonya ve Türkiye'de seslendirilmiştir.

Evrim Demirel'in, müziği caz, Türk folkloru ve Osmanlı Müziği etkisini taşır, zengin bir melodik yapı ve ritmik çeşitliliğin yanı sıra, durağan bir armoni anlayışı ile çok katmanlı çağdaş bir tını elde etmiştir. Bir çok yapıtında Türk, Doğu ve Batı çalgılarını birlikte kullanmaktadır. Caz Piyanisti İçin Konçerto bu birleşime iyi bir örnek olarak gösterilebilir.

Hollanda'nın önde gelen çağdaş müzik topluluklarının canlı kayıtlarından oluşmuş " Makamsız " adlı albümü 2006 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlanmıştır.

Evrim Demirel’in önderliğinde kurulan Evrim Demirel Ensemble bildiğimiz müzikal unsurları bilmediğimiz bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor.

ÖZER ÖZEL  VOKAL – TANBUR
Lisans ve yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nın Tanbur bölümünden tamamlamıştır. Tanbur duayeni Necdet Yaşar'ın öğrencisi olan Özel, bir çalgı ustası ve şarkıcı olarak Türkiye'nin önemli makam müziği ustalarından biridir. Bugüne kadar dünyanın bir çok köşesinde sayısız konserler vermiş, bir çok kayıt ve projede yer almıştır.

VOLKAN TOPAKOGLU  BASS

İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi' nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde kontrabas bölümü'nde eğitim almış, bu kurumda Türkiye'nin önde gelen kontrabas sanatçılarından Kamil Erdem'in öğrencisi olmuştur. Uluslar arası çok çesitli kontrabas atelyelerine katılan sanatçı, mezuniyetinin ardından uzun yıllar, sayısız grup ve müzisyenle bir çok festival, televizyon ve radyo programlarında yer almıştır.

ERDEM GÖYMEN  DAVUL

Küçük yaşlarda davul çalmaya başlamıstır. İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra kariyerini profesyonel müzisyen olarak sürdürmeye karar vermistir. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Şenol Küçükyıldırım ile caz davul çalışmıştır. Türkiyenin başarılı davulcularından biri olarak ulusal ve uluslar arası bir çok kayıt ve konserlere katılmıştır

Yorumlar

Popüler Yayınlar