91. Yıl Zafer Yürüyüşü

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve artık gelenekselleşen Zafer Yürüyüşü 9 Eylül sabahı saat 09.00’da Basmane Karakolu önünden başlayacak.Kortej, Anafartalar Caddesi’ni izleyerek Çankaya Katlı Otoparkı, İkiçeşmelik yokuşu, Atlas Oteli önünden Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacak. Burada çelenk sunumu gerçekleştirilecek.

Saat 10.30

Konak Meydanı’nda İzmir’in kurtuluşu canlandırılacak. Kente giren temsili süvari birlikleri Türk Bayrağı’nı İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekecek.

Saat 11.00

Cumhuriyet Meydanı törenleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun halka hitaben yapacağı konuşmanın ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün kente girişi canlandırılacak. Program halkoyunları, şiir ve müzik dinletileriyle tamamlanacak. 

9 Eylül akşam

Saat 18.00

Gündoğdu Meydanı üzerinde Türk Yıldızları’nın akrotim gösterisi sergilenecek.

Saat 19.00

Gösteri mekanı gökyüzünden denize taşınacak. Körfezde kano ve yelkenli gösterisi yapılacak. 

Saat 20.30 

Fener Alayı yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı ile Gündoğdu Meydanı arasında gerçekleştirilecek. 

Saat 21.00
Konser ve DJ Performansları

İzmir Körfezi, su perdesi ve ışık gösterileriyle renklenecek. Gündoğdu Meydanı’nda “Manga” grubu, Bayraklı Rekreasyon Alanı'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası sahne alacak. Aynı dakikalarda Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu etkinlikleri çerçevesinde, rock müziğin tanınmış ve sevilen isimlerinden Koray Candemir ve Harun Tekin DJ performanslarıyla İzmirlileri coşturacak. Saat 21.00 itibariyle başlayacak etkinlik Göztepe meydanında da eşzamanlı olarak devam edecek. Türkiye'nin en önemli ve tanınmış dj'lerinden DJ Berna Öztürk sevenleriyle buluşacak ve İzmirlilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar